banner29

Bakan Albayrak'tan önemli açıklama: 525 milyar TL'yi buldu!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ekonomik İstikrar Kalkanı paketine ilişkin önemli bir açıklama yaptı.

Gündem 13.05.2020, 16:33
Bakan Albayrak'tan önemli açıklama: 525 milyar TL'yi buldu!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan 'Ekonomik İstikrar Kalkanı' paketine ilişkin son dakika açıklaması geldi. Bakan Albayrak, "Ekonomik İstikrar Kalkanı adımlarımızın maddi tutarı 240 milyar TL'ye ulaşmıştır. Bu miktar, milli gelirin yüzde 5'i civarındadır" dedi. Albayrak ayrıca, "Biz sadece devreye alınan adımların maddi tutarını dile getirmekteyiz. Eğer bazı ülkeler gibi ekonomik büyüklüğünü ifade etmemiz gerekirse, bu rakam 525 milyar TL'yi bulmaktadır." açıklamasında bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ekonomik İstikrar Kalkanı ile ilgili açıklama yaptı.

Bakan Albayrak'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Ekonomik İstikrar Kalkanı adımlarımızın maddi tutarı 240 milyar TL'ye ulaşmıştır. Bu miktar, milli gelirin yüzde 5'i civarındadır. Biz sadece devreye alınan adımların maddi tutarını dile getirmekteyiz.

''Milli gelirin yaklaşık yüüzde 11'ine denk gelmektedir"

Eğer bazı ülkeler gibi ekonomik büyüklüğünü ifade etmemiz gerekirse, bu rakam 525 milyar TL'yi bulmaktadır. Bu da milli gelirin yaklaşık yüzde 11'ine denk gelmektedir.

''Türkiye daha iyi konumda olan ülkelerden"

İster maddi tutarı ister ekonomik büyüklüğü dikkate alın, Türkiye salgın kapsamında destek/milli gelir oranında dünyadaki iyi konumda olan ülkelerden biridir. Covid-19 salgının ekonomimize etkilerini gidereceğimizden, ülkemiz için ortaya çıkan potansiyeli değerlendirebileceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.''

Yorumlar (1)
Anonim 1 yıl önce
Damat Albayrağ Şu Paranı Haradan Buldun İMF Getmedin Yoksa AZERİ İş Adamı Mübariz Mansumovun Parasın Tüketirsiniz Haramınız Olsun Mübariz Mansumovun Çoçuğların Gözü Kapıda Kaldı Babamız Harda Kaldı Deyir Erdoğan Damat Kefde Allah Belanızı Versin Erdoğan Azerilerin Sırtından Vurdu Mübariz Fetöçu Olamaz Türklerin Fararileri Gibi Farari Olamadı Zaten Türkler Hepsi Fetöçu Kendinizi Habs Edin Azeriden Kirli Elinizi Çekin Neft Kazı Tüketin Yerinizde Oturun Ermeniler Kendinizden İyi
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?