banner29

Bakan Koca'dan BioNTech aşıları için "6 saat" uyarısı

Bakan Koca'dan BioNTech aşıları için "6 saat" uyarısı: "Her BioNTech aşı flakonunda 6 kişilik yani 6 doz aşı bulunuyor. Flakon açılıp sulandırıldıktan sonra bu 6 doz aşı 6 saat içinde kullanılmalıdır. 6 saat içinde kullanılmayan dozlar daha sonra kullanılamaz, israf olur. Aşı kıymetli, temini kolay değil. Randevunuzu aksatmayın"

Gündem 11.06.2021, 11:23
Bakan Koca'dan BioNTech aşıları için "6 saat" uyarısı

ANKARA (AA) - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19'la mücadele kapsamında uygulanan BioNTech aşısının flakonunda 6 doz aşı bulunduğunu ve açıldıktan sonra 6 saat içinde kullanılması gerektiğini bildirdi.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu uyarıda bulundu:

"Her BioNTech aşı flakonunda 6 kişilik yani 6 doz aşı bulunuyor. Flakon açılıp sulandırıldıktan sonra bu 6 doz aşı 6 saat içinde kullanılmalıdır. 6 saat içinde kullanılmayan dozlar daha sonra kullanılamaz, israf olur. Aşı kıymetli, temini kolay değil. Randevunuzu aksatmayın."

Yorumlar (1)
tas ocagi 2 gün önce
Flakon ne demek? şışe demek. peki bu bakan Turkce bilmiyor mu ki her tibbi terimin Latincesini kullanarak millete neden saygisizlik ediyor? bundan bakan filan olmaz bu angutun yeri tas ocagidir
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?