banner30

banner29

Bakan Koca'dan salgınla ilgili kritik açıklamalar

Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'da vakaların son bir ayda yüzde 50 arttığını söyledi.

Gündem 14.10.2020, 20:34
Bakan Koca'dan salgınla ilgili kritik açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı ardından açıklamalar yapmak üzere kameraların karşısına geçti.

Alınacak önlemlerden, aşı şalışmalarına kadar birçok konuda gelişmeleri değerlendiren Koca, vaka sayısının arttığı şehirleri açıkladı.

VAKALAR YÜZDE 50 ARTTI

İstanbul'daki vaka artışlarına dikkat çeken Bakan Koca, "Son duruma baktığımızda, İstanbul'da son 1 ay içindeki artış ortalama yüzde 50 oranında. Ankara'da son 1 ayda azalma yüzde 60 kadar oldu. Son üç günde bu azalıştan sonra yüzde 4 gibi bir artışı görüyoruz. Yatışlarda bir değişiklik olmadığını görmüş oluyoruz.

"ARTIŞ BEKLENTİSİ İÇİNDEYDİK"

İstanbul için genel olarak geriye dönüşlerle birlikte artış beklentisi içindeydik. Havaların değişimi ile birlikte kapalı ortamlara geçişin de aile içi bulaş dahil olmak üzere arttırdığını, önemli oranda bu artışın buna bağlı olduğunu görmüş oluyoruz. Şu an kısıtlama anlamında herhangi bir tedbiri düşünmüyoruz. Özellikle sahada yaygın şekilde filyasyon ekiplerimizi daha da arttırdık. Geçen hafta koordinasyon toplantısında daha da arttırmış olduk.

"TEMASLILARI TESPİT SÜRESİ 7 SAATE DÜŞTÜ"

Filyasyon süresi ve temasları tespit etmek süresi 7-7,5 saat düşmüş oldu. Her gün çağrı sistemiyle semptomlarını yapıyoruz. Semptomları ilerlediyse hastaneye 112 ile getirirek takibini yapmış oluyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Ademoglu 7 ay önce
İsveçte Danimarkada Maske yok takılması bile sakıncalı görülüyor vaka ORANI nerdeyse sıfır orada bizde açık alanda bile MASKE DAYATMASI VAR ANLAMAK MÜMKÜN DEGİL YEMINLE. . ZATEN PANDEMIDEN BU YANA TAKILAN MASKELERİN YÜZDE 95, inin KORUMA SAGLAMADIGI ORTAYA ÇIKMIŞ RAPORDA İSTEYEN BUYURSUN OKUSUN NETTE RAPORU. ALLAH AŞKINA NEDİR BU MASKE AŞKI POLYESTER PLASTİK SOLUMAKTAN CİGERİ SU TOPLAYAN İNSANLAR VA YA. ! Üstelik zorla Maske taktırmanın HUKUKA VE ANAYASAYA AYKIRI OLDUGUNA DAİR YARGI KARARLARI Var.!!
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?