banner30

banner29

Bakan Koca: İran'la önlemleri acilen başlatıyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İran'daki koronavirüs vakalarına karşı Türkiye'nin önlemlerini artırdığını söyledi. Bakan Koca, dün geceden beri İran'dan Türkiye'ye girenlerin kontrolden geçirildiğini söyledi.

Gündem 21.02.2020, 21:29
Bakan Koca: İran'la önlemleri acilen başlatıyoruz

Bakan Koca sınırımıza kadar dayanan koronavirüs tehditine karşı alınan önlemleri açıkladı. Koca, "Dün geceden itibaren İran'dan gelen tüm yolcuları sağlık personelimiz sağlık kontrolünden geçiriyor. Hastalık belirtisi olanlar alınmıyor." dedi.

Koca şunları söyledi:

"İran'da bugüne kadar görülen şüpheli vaka sayısının 750 olduğunu, 18 vakada koronavirüs bulunduğunu, 5 kişinin hayatını kaybettiğini söylediler.

Gelecek hafta Çin'e yine bir kargo uçağıyla daha büyük miktarda tıbbi yardım malzemesi ve ekipman göndermeyi planlıyoruz.

Dün geceden itibaren İran'dan gelen tüm yolcuları sağlık personelimiz sağlık kontrolünden geçiriyor. Hastalık belirtisi olanlar alınmıyor."

İRAN SAĞLIK BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Fahrettin Koca, İran Sağlık Bakanı Said Nemeki ile İran'da yaşanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasıyla ilgili telefon görüşmesi yaptı.

Görüşmeye ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulunan Koca, "İran Sağlık Bakanı Sayın Said Nemeki ile ülkelerinde yaşanan Kovid-19 vakasıyla ilgili telefon görüşmesi gerçekleştirdik. İki ülke arasında alınması gereken tedbirleri acilen hayata geçireceğimizi karşılıklı olarak teyit ettik. Komşumuzun bu hadiseye karşı her zaman yanındayız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?