banner5

banner29

Bakan Selçuk filozof Atakan yorumu! "Onaylamıyoruz..."

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okuduğu kitaplarla gündeme gelen ve sosyal medyada tartışılan Atakan'a dair açıklama yaptı. Selçuk, "Bir çocuğun üzerinden sosyal medyada bu kadar tartışma yapılmasını onaylamıyoruz" diye konuştu.

Gündem 20.02.2020, 14:30
Bakan Selçuk filozof Atakan yorumu! "Onaylamıyoruz..."

Türkiye'nin iki gündür konuştuğu çocuk Atakan Kayalar'la ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan açıklama geldi. Selçuk, "Biz bir çocuğun durumunun sosyal medyada bu kadar yer almasını doğru bulmuyoruz." açıklaması yaptı.

Atakan Kayalar, Türkiye onu iki gün önce sosyal medyada paylaşılan videosuyla tanıdı. Beş ayda okuduğu 250 kitap ve felsefe üzerine yaptığı konuşmalarla dikkatleri üzerine çekti.

DİĞER ÇOCUKLAR ÜZERİNDE OLUŞAN BASKIYI KİMSE DÜŞÜNMÜYOR

Okuduğu kitaplarla adından söz ettiren 10 yaşındaki Atakan Kayalar'ın ailesinin çağrısına cevap veren Bakan Selçuk, "Biz bu duruma pedagojik olarak bakmaktayız. Biz bir çocuğun durumunun bu kadar sosyal medyada yer almasını, çocuğun üzerinden bu kadar tartışma yapılmasını onaylamıyoruz. Diğer çocukların üzerinde olan baskıyı kimse umursamıyor. Beklenti patlamasına, kendi çocukluğu açısından oluşabilecek sıkıntılar düşünülünce bizim tavrımız şu olur; bu, sadece ihtiyacın dilinden konuşmak. Aileyle görüştük, uzmanlarla görüştük, ihtiyacı neyse bu altyapıya, testlere, hangi öğretmenin desteğine ihtiyacı var gibi... Biz bunu yaparız ama sessizce yaparız. Sürekli sosyal medyada dillendirmek, çocuğun kişiliği, başka çocukların psikolojisi açısından birtakım olumsuzluklara yol açabilir. Biz gereken her tür uzmanlığa sahibiz. Ne gerekirse yapmanın sözünü de buradan veririz" dedi.

Yorumlar (2)
ali bulut 1 yıl önce
BİR KİTABIN RESMİYLE ÇIKTI ÇOCUK MEDYAYA. RESİMDE DOMUZ VARDI. NEDEN? BU BİZİ ENDİŞELENDİRİYOR.
GMB 1 yıl önce
Hayvan Çiftliği kitabı George O.'in.. Güce yönelik bir eleştiri içermektedir. Güçle domuzlaşmaktan bahsediyor, olumlama yok.Endişelenmeyin
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?