banner30

banner29

Bakan Soylu sokağa çıkma yasağı hakkında konuştu! " Çağrılara uyulursa gelmez"

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya alınan tedbirler sonrası Türkiye'deki son durumu sordu ve aldığı cevapları okuyucularına aktardı.

Gündem 31.03.2020, 10:35
Bakan Soylu sokağa çıkma yasağı hakkında konuştu! " Çağrılara uyulursa gelmez"

Soylu'nun açıklamalarını "Sokağa çıkma yasağı konusunda farklı bir sinyal" olarak aktaran Selvi "Benim anladığım, eğer biz yapılan çağrılara uyup sokağa çıkmazsak, devlet sokağa çıkma yasağı ilan etmek zorunda kalmayacak" dedi.

Sokağa çıkma yasağı konusunda farklı bir sinyal

 Her görüşmemizde sorduğumuz sokağa çıkma yasağı sorusunu bu kez değiştirerek sorma ihtiyacı hissettim. Neden? Çünkü Soylu halkımızın ‘Evde kal’ çağrılarına uyduğunu anlatınca ben de “Halkımız aldığınız tedbirlere riayet ederse sokağa çıkma yasağına ihtiyaç ortadan kalkar mı?” diye sordum. Soylu, “Şu anda milletimize müteşekkiriz” diye söze başladı. Ve sokağa çıkma yasağı konusunda önemli bir sinyal verdi: “Özellikle bu konularda alınan kararlara uyan milletimizin hemen hemen çoğu. Uymayan istisna. Bu önemli bir şey. Bu toplumsal işbirliğinin ne kadar güçlü bir noktada olduğunun belki de en önemli tezahürüdür. Buna kamu da riayet ediyor. Kamu bu işlemlerin uygulanması için riayet ediyor. Bunu da, bir şey daha söyleyeyim, yumuşak gücüyle yapıyor. Biraz önce bana bir video geldi. 65 yaşında bir köylü vatandaşımızın tarlasını süren bir jandarma gördüm. Yaşlı vatandaşlarımızın odununu kesen görevliler gördüm. Hem demokratik bir katılım var. Hem demokratik bir olgunluk var. Bu önemli bir süreçtir. Bence sorduğunuz sorunun cevabı burada var.” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?