banner30

banner29

Bakan Soylu: "Yüz binlerce insanı bir anda öldürebilir..."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün güvenlik güçlerinin çok önemli bir yakalama gerçekleştirdiğini açıkladı. Türkiye'de ve Suriye'de ele geçirildiğini belirttiği madde ile çok güçlü bir patlayıcı üretilebileceğini ifade eden Soylu, oluşturulmak istenen yapı (silah) ile Türkiye'deki büyük şehirlerin bir anda patlatılabileceğini ve yüz binlerce kişinin bir anda öldürülebileceğini söyledi

Gündem 05.03.2020, 21:52
Bakan Soylu: "Yüz binlerce insanı bir anda öldürebilir..."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yeni bir tür patlayıcıya ilişkin yaptığı tüyler ürperten açıklamanın detayları şöyle:

"Biz bugün bir şeyin peşindeyiz. Bir şey yakaladık. Eğer o doğruysa. Suriye'nin içerisinde öyle bir şey oluşturuyorlar ki, Türkiye'nin bütün büyükşehirlerini bir anda patlatabilecek, yüz binlerce insanın ölebileceği bir yapı oluşuruyorlar eğer doğruysa. Şimdi bütün bu tehditlerin yeni terör teknikleri, yeni terör taktikleri, yeni terör teknolojileri hepsi orada deneniyor. 3,5 ton bir patlayıcı ile ilgili bir şey söylüyorum şu anda. Türkiye'den Suriye'ye, Suriye'den Türkiye'ye atmaya çalışan bir şeyi söylüyorum. Biz bu tehdidi bugün yaşamıyoruz. Bugün sabah Jandarma İstihbaratımızın yakaladığı önemli bir şey. Şimdi biz bunun üzerine gidiyoruz. 3,5 ton patlayıcı oluşturabilecek bir madde yakaladık ve ucunu da öbür tarafta yakaladık. Teröre müzahir unsurlar var. İkisi de var. DEAŞ da var PKK da var. Biz eğer buraları istikrarlı bir hale getiremezsek, bu tehditler sürekli olarak Türkiye üzerinden asimetrik sonuca ulaşmak isteyenlere imkan tanıyacaktır."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?