banner30

banner29

Bakan Varank'tan Fatih Altaylı'ya aşı cevabı: Bu çok bilmişe cevap vereceğim...

Gönüllü olduğu yerli aşıda ilk dozu olan Bakan Mustafa Varank, bildiği kadarıyla bakanlar daha önce aşılanan grup içinde olduğu için bu duruma şaşırdığını söyleyen gazeteci Altaylı'ya yanıt verdi.

Gündem 18.04.2021, 16:25
Bakan Varank'tan Fatih Altaylı'ya aşı cevabı: Bu çok bilmişe cevap vereceğim...

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü 'Önlemler ve Gebelik' başlıklı yazısının bir bölümünde, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın TÜBİTAK Kovid-19 Türkiye Platformu çatısı altında çalışmaları süren VLP temelli aşının insan denemelerinin Faz-1 aşaması çerçevesinde ilk doz aşıyı olmasına değindi.

"Doğrusu şaşırdım çünkü bildiğimiz kadarı ile bakanlar daha önce aşılanan grup içindeydiler" diyen Altaylı, "Bakan Varank bu hakkını kullanmadı ve şimdiye dek aşı olmadı ise ilginç. Yok eğer aşısını oldu ise şimdi başka bir aşı çalışmasına denek olması mümkün değil, doğru da değil. Çünkü daha önce aşı olmuş olmak Faz 1 çalışmasını bozacak bir durum" ifadelerini kullandı. 

Varank söz konusu haberi alıntılayıp "Her lüzumsuzluğa cevap vermem ama gönüllülerin aklını karıştırmak isteyen bu çok bilmişe cevap vereceğim. 30 Ocak 2020’de aşı geliştirmek isteyen hocalarıma başardıklarında gönüllü olacağıma söz verdim. O günden beri aşı yaptırmadan bekledim, yerli vlp aşı faz-1 gönüllüsü oldum" yanıtı verdi.

Yorumlar (1)
DOĞRUSÖZ 2 hafta önce
Adamın adından başka değer edecek hiç bir şeyi yok ! Küfürbaz , basit adam işte. Cevap vermeye değmez.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?