banner29

Bakanı Koca, Bilim Toplantısı sonrası açıklama yaptı!

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Toplantısı'nın ardından Türkiye'deki koronavirüs salgınıyla ilgili açıklama yapıyor.

Gündem 22.04.2020, 20:04 22.04.2020, 20:32
Bakanı Koca, Bilim Toplantısı sonrası açıklama yaptı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Toplantısı'nın ardından Türkiye'deki koronavirüs salgınıyla ilgili açıklama yapıyor.

Bakan Koca'nın konuşmasından öne çıkanlar:

Bize bu mücadelede gerekli olan gerçeğin kendisidir. Güven yoksa böylesine büyük bir salgının üzerinden gelinemez. Bilmenizi istiyorum ki, İlaç bakımından bugünkü gibi imkanlarımız olsa fakat güven eksik olsa bu noktaya gelemezdik. Mücadelenin görünmeyen kahramanları güven duyanlardır. Sağlık çalışanlarına ve bize güvenmeseydiniz ısrar ettiğimiz tavsiyelere itibar etmezdiniz.

Bugün, hastalığın bazı aşamaları konusunda önemli bilgiler vereceğim. Ölüm oranları ile ilgili bazı karşılaştırmalar yapacağım. Koronavirüsle mücadelemizde her yeni gün daha iyiyiz, daha ilerideyiz. Yeni hasta sayımız azalıyor. Hiçbir iyimser cümle ve umut sizi rehavete sürüklemesin.

"TOPLAM İYİLEŞEN HASTA SAYISI 16 BİN 447'YE YÜKSELDİ"

Bugün toplam 37.535 test yapıldı 3.083 vaka tespit edildi, 117 hasta hayatını kaybetti. Bugün 1559 hasta iyileşti ve toplam iyileşen sayısı 16.447'ye ulaştı. Vakaların zatürre olma oranı her geçen gün azaldı. Yüzde 60'dan yüzde 12'ye dönüştü. Zatürre oranı ne kadar düşerse ölüm oranı o kadar azalır, entübe sayısı o oranda azalır.

ABD'de ölüm oranı yüzde 5, İtalya'da ölüm 13, Fransa 17, Türkiye yüzde 2,3. Türkiye'de ölüm oranı düşük seyrediyor bu etkili bir tedavi uyguladığımızın kanıtıdır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?