banner29

Bakanlık açıkladı! YKS ertelendi mi?

Koronavirüsü nedeniyle MEB ve YÖK ülke genelinde okulların tatil edilmesi kararı vermişti. Tedbirler en üst seviyeye çıkarılırken bazı sınav tarihleri de ileri bir tarihe ertelendi. 20 Haziran 2020'de 1. oturumu yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ertelendi mi? Bakanlık açıklama yaptı.

Gündem 17.03.2020, 13:02 17.03.2020, 21:49
Bakanlık açıkladı! YKS ertelendi mi?

Koronavirüsü nedeniyle MEB ve YÖK ülke genelinde okulların tatil edilmesi kararı vermişti. Tedbirler en üst seviyeye çıkarılırken bazı sınav tarihleri de ileri bir tarihe ertelendi. 20 Haziran 2020'de 1. oturumu yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ertelendi mi?

YKS ERTELENDİ Mİ?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ertelediğine dair henüz hiçbir gelişme yok. ÖSYM konu hakkında açıklama yapmazken yakın bir zamanda duyuru yapılması bekleniyor.

YKS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ VE TARİHLERİ

YKS geç başvuruları 18-19 Mart tarihleri arasında yapılacak. Üniversite adayları YKS geç başvuru ücreti olarak 105 TL yatıracak.

YKS SINAV TARİHLERİ

Bu yıl düzenlenecek Yüksek öğretim Kurumları sınavı oturumları sınav tarihleri;

YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınav tarihi:  20 Haziran 2020 saat 10.15 (Cumartesi)

YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) sınav tarihi:  21 Haziran 2020 saat 10.15 (Pazar) 
YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) sınav tarihi: 21 Haziran 2020 saat 15.45 (Pazar)

MİLLİ EĞİTİM BAKANINA  SORULDU

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı canlı  yayında koronavirüs ile ilgili eğitim alanındaki tedbirlere ve uzaktan eğitim sürecine ilişkin detayları anlattı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs nedeniyle 'Üniversiteye giriş sınav tarihi değişecek mi?' sorusuna şu şekilde cevap verdi ;

"Bazı hususlar YÖK ve ÖSYM ile ilgili benim bu konularla ilgili açıklama yapmam mümkün değil. Pazar günkü sınavımızı iptal edilmedi ama sonraki dönemlerde bu tatil süresince bu tarz kapsamlı bir sınavımız yok ondan sonraki süreçte teknik açıklamaları yapmış oluruz."dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?