banner29

Bakanlık 'Keloğlan Ak Ülke' kitabını müstehcen yayın ilan etti

Habervakti'nin 2018 yılında gündeme getirdiği 'Keloğlan Ak Ülke' kitabını Aile Bakanlığı, içerisinde geçen ifadeler nedeniyle 'Muzır ve müstehcen yayın' ilan etti.

Gündem 03.09.2020, 13:11 03.09.2020, 14:06
Bakanlık 'Keloğlan Ak Ülke' kitabını müstehcen yayın ilan etti

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Duran Yılmaz tarafından yazılan 'Keloğlan Ak Ülke' kitabının içerisinde yer alan bazı ifade ve tasvirlerin 18 yaşından küçüklerin  maneviyatı ve gelişimleri üzerinde muzır ve müstehcen tesir yapacak nitelikte olduğuna karar verildi. Kararla birlikte söz konusu kitap "Küçüklere zararlıdır" ibaresiyle içi görülmeyen zarf veya poşet içinde, teşhiri ya da reklamı yapılmayacak şekilde sadece 18 yaştan büyüklere satılabilecek.

18 Ekim 2018 tarihli '''Keloğlan Ak Ülke' masal kitabında skandal ifadeler!'' başlıklı haberimizin detayları:

Çocuk kitabı olarak yazılan 'Keloğlan Ak Ülkede' kitabında Hızır adında bir karakterin masal kahramanı kıza cinsel istismarda bulunması ve kızın hamile kalması konusunun işlenmesi, masal ve hikaye kitaplarında ki ahlaksız örneklerden biri olarak ortaya çıktı! Kitap da ''Hızır as'' a atıf yapılması ve ahlaksızlığı yapan kişinin adının da HIZIR olarak kullanılması dikkatlerden kaçmazken bu kötülüklerin ise AK ÜLKEDE yaşanması Ak Parti dönemine vurgu mu yapılıyor sorusunu akla getirdi.

Yorumlar (1)
Yzg55 7 ay önce
Memlekette yazar diye geçinen çok o.ç. varmış bunu öğrendik. Zehirlenen bunca dimağları kim temizleyecek. ALLAH kahretsin sizi!
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?