banner29

Balya balya "Sözcü, Cumhuriyet" dağıttılar! Vatandaşın parasını heba ettiler...

Virüs salgınını fırsat bilen CHP’li belediyeler halkın parasıyla balya balya aldıkları Sözcü, Korkusuz ve Cumhuriyet gazetelerini dağıtarak devlet karşıtı propaganda yapıyor. Halka yardım diye dalga geçercesine 2 kilo portakal gönderen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise işe abartarak Halk Ekmek büfelerini Sözcü’ye açtı.

Gündem 13.04.2020, 10:11
Balya balya "Sözcü, Cumhuriyet" dağıttılar! Vatandaşın parasını heba ettiler...

Belediyelerde hizmet yerine yandaş ihya eden CHP’li belediyeler, salgın nedeniyle geçici sokağa çıkma yasağı ilan edilen şehirlerde de boş durmayarak millet gıda malzemeleri yerine balya balya Sözcü ve Korkusuz gazeteleri dağıttı.

Milletin vergisi yalan medyaya

Virüs salgınına karşı hükümet ile AK Parti belediyeleri millete ve dünyanın muhtaç ülkelerine koli koli yardım ulaştırırken CHP’li belediyeler ise balya balya yandaş gazete dağıtımı yapıyor. Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında 31 şehirde uygulanan iki günlük sokağa çıkma yasağı sürecinde millet gıda yardımı beklerken CHP’li Ankara, Eskişehir, Adana, Mersin, Muğla ve birçok ilçe belediyesi yandaş gazete postacılığı yaptı. CHP’li belediyeler, satış yapamayarak tirajlarda dibe çakılan Sözcü ile Korkusuz gazetesini ücretsiz olarak dağıttı. Tüm sayfalarında “yalan salgını” bulunan yandaş paçavraların tiraj balonunu şişiren CHP’li belediyelerin, yasağın ilk gününde 10 bini aşkın yandaş gazete dağıtımı yaptığı tespit edildi.

On binlerce dağıttılar

Milletin vergisini yandaş medyaya akıtan CHP’li Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sadece cumartesi günü 22 bin 580 adet Sözcü ve Korkusuz dağıttığı kayıtlara geçti. CHP’nin ele geçirdiği Adana Büyükşehir Belediyesi 4 bin 400 gazetenin postacılığı yaptı. CHP’li Karşıyaka Belediyesi 6 bin 250 gazete dağıtımıyla ilçe bazında “yandaş besleme” rekoru kırarken; Bodrum Belediyesi 2 bin 600, Muğla Belediyesi bin 500, Milas Belediyesi bin 100 adet Sözcü ve Korkusuz gazetesi dağıttı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, kentte bizzat sokaklara düşerek vatandaşa Sözcü gazetesi dağıttı.

Gazete postacısı zabıta!

Aynı metodu uygulayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Aydın Efeler Belediyesi, Denizli Merkezefendi Belediyesi gibi birçok CHP’li yerel idare birimlerinin, zabıta ekiplerine Sözcü ve Korkusuz gazetesi dağıtma vazifesi verdiği görüntülere yansıdı. Eskişehir Belediyesi sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Bayilerin kapalı olması sebebiyle gazetelerini ücretsiz olarak bizlere ulaştıran Sözcü ve Korkusuz’a teşekkür ediyoruz. Ekmek, su gibi temel ihtiyaçlarla birlikte gazeteleri de halkımıza ulaştıracağız” paylaşımı yaparak yandaş gazete postacılığını ilan etti.

İBB’den kitap ihalesi 

Millete yardım yerine bir poşet portakal ve 1 tane greyfurt yollayan CHP’li İBB ise, vatandaşa yardım ulaştırmak yerine 160 bin TL’lik “Şehir Hatları Kitabı” ihalesi gerçekleştirdi. İstanbulluların geçim derdine düştüğü koronavirüs sürecinde acil ihtiyaçmış gibi “1 Adet Şehir Hatları Kitabı Hazırlanması” adıyla ihale açan İBB, ihaleyi 160 bin TL’ye “D Sinema Destek Sistemleri Şirketi”ne verdi. İBB’nin 25.03.2020 tarihli ihaleyle bir kitap için 160 bin TL kazandırdığı ajansın 10 bin TL sermayesinin bulunması dikkat çekti. Aynı İBB, markette 90 ila 100 TL’ye mâl olan ürünlerin bulunduğu gıda kolisini 150 TL’ye satmaya çalışmış; büyük tepki gelince “Bu sadece prototip” gibi tuhaf bir savunma yapmıştı.

İSPARK, Cumhuriyet’i semirtiyor

İBB’nin iştiraklerinden İSPARK ise İslam düşmanı Cumhuriyet gazetesine abonmanlık yoluyla düzenli para akışı sağlıyor. CHP’nin İBB yönetimini ele geçirdiği dönemde ilk etapta yapılan anlaşmaya göre İSPARK, Cumhuriyet’e 2 aylığına 11 bin 375 TL akıttı. İSPARK, fiyatı 2.5 TL’den ilk etapta 4 bin 550 adet Cumhuriyet gazetesi alarak kamu kaynaklarını Cumhuriyet’e aktardı.

Kaynak: YeniAkit / Faruk Arslan

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?