banner30

banner29

Bartholomeos: Sanki şehirdeki camiler yetmiyormuş...

İstanbul'daki Ayasofya ve Kariye müzelerinin camiye çevrilmesine gerek olmadığını savunan İstanbul Fener Rum Patriği Bartholomeos, Türk hükümetinin eylemlerinin Yunanları, onların kimliğini ve kültürünü rencide ettiğini belirtti.

Gündem 07.09.2020, 17:23 07.09.2020, 17:29
Bartholomeos: Sanki şehirdeki camiler yetmiyormuş...

Fener Rum Patriği Bartholomeos, "Birkaç ay önce Ayasofya camiye dönüştürüldü. Daha sonra da en güzel manastırlardan Kariye de cami yapıldı. Sanki şehirdeki camiler yetmiyormuş, sanki buradaki çoğunluk dininin inananları için çok sayıda ibadethane ihtiyacı doğmuş gibi yönetenler, aceleyle bu kararları aldı. Bu eylemler bizi, kimliğimizi, tarihimizi, kültürümüzü rencide ediyor. Sabrediyoruz ve dua ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu, Bartholomeos'un Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesiyle ilgili ikinci açıklaması oldu. 1 Temmuz'da Feriköy’deki 12 Havariler Kilisesi’ndeki ayinden sonra konuşan Bartholomeos, "Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesi, dünyada milyonlarca Hıristiyanı, İslam’a karşı çevirecektir. Oysa istenen şey birliktir” demişti.

Yorumlar (2)
tugo 9 ay önce
...barto, o kafandakı şey ağır geliyo herhalde...indir de biraz hava alsın...
Musa 9 ay önce
Cami sayısı yeterli ve yetersizliği bizim sorunumuz.(Müslümanların) Bizim!tarihimiz!kültürümüz! Sabrımız.! Rencide oluyor diyerek ne kastediyorsunuz. Hırıstiyanı,islama karşı getirecek diyerek.Onları tahrik,islamı tehtitmi ediyorsunuz. Biz siz birlik olamayız.Bartolemo.! AB bunun göstergesi.! Bitti artık isteğiniz gibi teslimkar,itaatkarda olamayız.! İnancım derki; Sen onların dinlerine uymadıkça yahudiler de hıristiyanlar da senden asla memnun kalmayacaklardır. De ki: "Asıl doğru yol ancak Allah'ın yoludur ... Sizin dininiz size bizim dinimiz bize.!
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?