banner29

Başarılı polislere darbe

Emniyet Genel Müdürlüğü Maaş Taltif Komisyonu’nun aldığı karar taltif bekleyen polisleri üzdü.

Gündem 03.09.2008, 00:51 20.07.2019, 17:48
Başarılı polislere darbe

Kaçakçılık, uyuşturucu şebekeleri, organize suç örgütleri, terör örgütleri ve ihale hortumcularına karşı başarılı operasyon gerçekleştiren polislere ödül olarak verilen “maaş taltifi”nde kriz patlak verdi. Sayıştay denetçilerinin “haksız” ödeme yapıldığı raporu üzerine yedi ay geç toplanan Emniyet Genel Müdürlüğü Maaş Taltif Komisyonu’nun aldığı bir karar, önemli operasyonlara imza atan çok sayıda polisin moralini bozdu.

MAVİ HATTA BİLE YOK

BOTAŞ’ın milyon dolarlık ihalelerindeki “hortumu” ortaya çıkartan “mavi hat” ile İstanbul Narkotik Şubesi’nin yakaladığı 2,5 ton uyuşturucuya ait 21 ayrı taltif dosyası da komisyonca değerlendirmeye alınmadı. 21 ayrı taltif dosyasının büyük bölümünün uluslar arası uyuşturucu şebekelerinin çökertildiği eroin baskınlarına ait olduğu bildirildi.
 

CERRAH'TAN SİTEM DOLU YAZI

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Narkotik, Mali, Organize Suçlar, Terörle Mücadele ile İstihbarat Şube’lerinin “mağdur” edilmesi İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’ın Ankara’ya “sitem” dolu yazı göndermesine yol açtı. Cerrah, temmuz ayı sonunda gönderdiği yazıda Maaş Taltif Komisyonu’nun aldığı kararın büyük özveri ile çalışan personelin moral ve motivasyonunu olumsuz yönde etkileyeceğini belirterek, Narkotik, Mali ve Organize Suçlar ile Terörle Mücadele Şubesi’ne ait taltif dosyalarının yeniden değerlendirmeye alınmasını istedi. Cerrah’In talebi dikkate alındı. Son kararın Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal tarafından verileceği öğrenildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?