banner30

banner29

Başkan Erdoğan net konuştu: Yunanistan'a açık çağrı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz Çalıştayı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, "Tehdit ve şantajlara boyun eğmeyeceğimizi muhataplarımıza ilettik. Hakkımızı elimizden almaya çalışan korsan zihniyete karşı dik duruyoruz" ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca, Türkiye'nin Akdeniz'deki komşularını önemli bir çağrıda da bulundu.

Gündem 07.12.2020, 13:03
Başkan Erdoğan net konuştu: Yunanistan'a açık çağrı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Akdeniz Çalıştayı'nda konuşma yaptı. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Tehdit ve şantajlara boyun eğmeyeceğimizi muhataplarımıza ilettik. Hakkımızı elimizden almaya çalışan korsan zihniyete karşı dik duruyoruz.

Türkiye gibi, Akdeniz'in en uzun kıyı şeridine sahip ülkesinin burada yaşanan gelişmeleri tribünden izlemesi mümkün değildir. Ülkemizin, Antalya sahillerine hapsetmeyi amaçlayan plan ve haritaları kabul etmeyeceğini açıkça dile getirdik. Ülkemiz, Doğu Akdeniz meselesinde asla gerilimden değil; barıştan, iş birliğinden, hakkaniyetten ve adaletin tesis edilmesinden yanadır.

Başta Yunanistan olmak üzere Akdeniz'de komşumuz olan bu meseleyi sıfır toplamlı bir olay olarak görmekten vazgeçmeye çağırıyorum. Herkesin hakkını koruyan bir formül bulabileceğimize inanıyorum."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?