banner29

Başörtüsü yasakçısı müdür Prof. Dr. Servet Özgür görevinden istifa etti!

Toros Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Servet Özgür'ün görevinden istifa ettiği bildirildi.

Gündem 04.03.2021, 20:18
Başörtüsü yasakçısı müdür Prof. Dr. Servet Özgür görevinden istifa etti!

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde çeşitli mecralarda Prof. Dr. Özgür ile ilgili bazı haberlerin yer aldığı anımsatıldı.

Toros Üniversitesinin, eğitimde fırsat eşitliği ilkesine inanan, hiçbir öğrencinin eğitim hakkının elinden alınamayacağını savunan bir yükseköğretim kurumu olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"28 Şubat süreci, bilindiği üzere ülkemizin en kara dönemlerinden birisidir. Bu dönemde yaşanılan acıları kabul etmek, ne dün ne de bugün söz konusu değildir. Üniversitemizin temel değerleri içinde, her bireyin yeteneğine ve bakış açısına saygı, insana saygı, başkalarını dışlamama, fikirlere saygı, hoşgörü ve birlikte yaşama gibi temel değerler yer almaktadır. Kuruluş felsefesinde bu değerleri taşıyan bir kurumun 28 Şubat döneminde yaşanılan insan haklarına ve insan onuruna yakışmayan uygulamaları tasvip etmesi mümkün değildir. Prof. Dr. Servet Özgür, bugün itibarıyla Meslek Yüksek Okulundaki görevinden istifa etmiştir." ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Özgür ile ilgili geçmişte yaşanan görüntüleri birkaç gün önce gündeme taşımış, '28 Şubat’ın simge isimlerinden Prof. Dr. Servet Özgür, bugün hala konuşulan o görüntülerin müsebbibi. Sivas’ta bölüm birincisi başörtülü öğrencilere plaket verdirtmeyen ve hatta okul birincisinin ağzının kapatılarak konuşmasını engelleyen, başörtüsünün başından çekilmesine sebep olan Özgür, şimdilerde Toros Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nun müdürlüğünü yürütüyor.' ifadelerini kullanmıştık.

Prof. Dr. Özgür'ün o görüntülerini izlemek için tıklayınız

Akit TV Ana Haber Sunucusu Muharrem Coşkun da, Prof. Dr. Servet Özgür'e böyle tepki göstermişti:

Yorumlar (3)
Ramazan 1 ay önce
BU adamın bu zamana kadar görevde kalması hata
Oğuz 1 ay önce
İstifa mı etmiş? NEDEN ŞİMDİ? KİM GÖZ YUMDU ONA ŞİMDİYE KADAR? HAFİ CEVAP VERİN YETKİLİLER.
vatandaş 1 ay önce
Bu güne kadar bu alçak adam görevde kalmışsa bize yazıklar olsun hale bak utanç verici
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?