banner30

banner29

Bayrağı aldı, küfür etti, saldırdı... Afgan gence yapılan "Ayıp" dedirtti!

Twitter’da “Polis Özel Harekat” adlı kullanıcı tarafından yayımlanan videoda bir adamın saygısızca Afgan bir gencin soğuktan korunmak için boynuna sardığı Afganistan bayrağını zorla çıkardığı, daha sonra genci tokatlayıp küfür ettiği görüldü.

Gündem 22.02.2020, 16:56 22.02.2020, 18:44

Twitter’da “Polis Özel Harekat” adlı kullanıcı tarafından “Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yalnızca Türk bayrağı dalgalanır” yazısıyla yayınlanan görüntüler sosyal medyada tepkiye neden oldu. Görüntülerde bir adamın Afgan bir gencin soğuktan korunmak için boynuna sardığı Afganistan bayrağını zorla çıkardığı, daha sonra genci tokatlayıp küfür ettiği görüldü. 

Kendini ülkemizde yabancı hissetmediği için Afganistan bayrağını boynuna dolamış genç, ırkçı bir davranışla karşı karşıya kaldı. Zorla boynundan bayrağı alınan genç bu duruma korku dolu gözlerle bakarken bayrağı alan adam bununla yetinmeyip, Afgan gence küfürler yağdırarak tokat attı. Bir sosyal medya platformu olan Twitter'da “Polis Özel Harekat” adlı kullanıcı tarafından paylaşılan bu video büyük tepki çekti.

İYİ BİR ŞEY YAPMIŞ GİBİ GÖSTERDİ

“Polis Özel Harekat” adlı kullanıcının videoya eklediği müzik ve “Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yalnızca Türk bayrağı dalgalanır” ifadeleriyle yaptığı paylaşım tepkilerin odağı oldu.

Afgan gence atılan bu tokat sosyal medya kullanıcıları tarafından "Türk'ün devlet tarihine ve ahlakına atılmış bir tokat" olarak yorumlandı.

TOKATI ATAN IRKÇI HAPİSTE

Eninilen bilgilere göre tokatı atan şahsın hapiste olduğu ve 14 ayrı suçtan kaydı olduğu bildirildi. Görüntüleri paylaşan hesabın ise Polis Özel Harekat'la bir alakasının olmadığı belirtilirken hesabın 15 yaşında bir çocuk tarafından yönetildiği ve bu tarz sosyal medya hesapları açıp sonradan sattığı ortaya çıktı.

Yorumlar (2)
İlhan 1 yıl önce
Yazık çok yazık. Utanç verici görüntü. Müslüman milletim adına hakkını helal et kardeşim.
Ahmet 1 yıl önce
"Türkiye'de sadece Türk bayrağı dalgalanır" mış. Yabancı elçiliklerdeki yabancı bayramlarında indir öyleyse.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?