banner29

BBC sunucusu, Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın yüzüne tüm gerçekleri vurdu! İşgalcisiniz...

BBC'ye konuk olan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'a bir şok daha geldi. BBC sunucusu Jonah Fisher Paşinyan'a Dağlık Karabağ'da işgalci olduklarını yüzüne vurdu.

Gündem 09.10.2020, 15:23 09.10.2020, 16:01
BBC sunucusu, Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın yüzüne tüm gerçekleri vurdu! İşgalcisiniz...

BBC'de yayınlanan HARDTalk programına konuk olan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, sunucu Jonah Fisher'ın sert çıkışları karşısında ne diyeceğini şaşırdı.

BELGELERDE AÇIKÇA BELLİ 'İŞGALCİSİNİZ'

Fisher, Dağlık Karabağ'da hak iddia eden Paşinyan'a ‘işgalci’ olduklarını söyledi. Paşinyan BM belgelerini yalanlamaya kalkınca Fisher, ‘Dağlık Karabağ'ın Azerbaycan'a ait topraklar olduğunun bu belgelerde açıkça belirtiliyor’ dedi. Paşinyan, bir önceki programda da sunucu Stephen Sackur'ın sert çıkışıyla afallamış ve cevap verememişti.

BBC SUNUCUSU: LAFA DEĞİL İCRAATE BAKMAK LAZIM! TEMMUZ AYINDA ŞUNU GÖRDÜK Kİ...

Sunucu 12 Temmuzda Ermenistan askerlerinin Azerbaycan sınırına saldırmasına değindi. Sackur, "Lafa değil, icraata bakmak lazım. Temmuz ayında şunu gördük, Ermeni güçleri sınırın öteki tarafındaki Azerbaycan köylerini bombaladı, Azerbaycanlılara göre, 76 yaşında bir sivil hayatını kaybetti ve tabii ki aynı şekilde karşılık verildi. Askeri çatışmalar devam etti. Politikalarınız barış elde etmek için gibi durmuyor" yorumunda bulundu.

BBC SUNUCUSU, PAŞİNYANI KÖŞEYE SIKIŞTIRDI

Paşinyan Ermenilerin Dağlık Karabağ'da binlerce yıldır yaşadığını öne sürdü. Sunucu müdahale etmek zorunda kalarak  "Sizinle açık konuşacağım, binlerce yıl önceki tarihinize geri dönemeyiz. Yapabileceğimiz şey bugünün gerçekliğinden bahsetmek. Birleşmiş Milletler çok açık bir karar kabul etti. O karar, Azerbaycan topraklarından Ermeni güçlerinin derhal ve ön koşulsuz çekilmesini öngörüyor. Uluslararası hukuka göre, askerleriniz işgal gücü. Sizse, Dağlık Karabağ'a gidip bu bölgelerin size ait olduğunu söylüyorsunuz. Siz açıkça barış getiren biri değilsiniz.'' ifadeleri dünyada büyük yankı uyandırmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?