banner29

Beklenen açıklama geldi: S-400'ler aktif edilecek

Askeri uzmanlar, salgının kontrol altına alınmasından sonra S-400 hava savunma sistemlerinin kurulumunun gerçekleşeceğini belirtiyor.

Gündem 06.05.2020, 20:45
Beklenen açıklama geldi: S-400'ler aktif edilecek

Türkiye bir taraftan Koronavirüs tedbirlerini sıklaştırıp bir an önce normalleşme sürecini hızlandırmaya çalışırken Libya ve Doğu Akdeniz’de de tedbiri elden bırakmıyor.

 Türkiye’nin başarılı bir askeri çizgi takip ettiğini belirten uzmanlar, S-400 kartını iyi oynayan Türkiye’nin kısa bir zaman diliminde sistemi aktifleştirebileceğini kaydetti. Askeri uzmanlara göre, Koronavirüs salgınının kontrol altına alınmasından sonra S-400 hava savunma sistemlerinin aktivasyonu gerçekleştirilebilir.

ABD PATRİOT SATMAK İSTİYOR

Milat Gazetesi’nin haberine göre yabancı basında da sıkça dile getirilen Türkiye’nin sahip olduğu S-400 Hava Savunma Sistemlerinin kurulumu merak konusu olurken ABD S-400 yerine Patriot’ları Türkiye’ye öneriyor.

Özellikle ABD-İran gerginliğinde Türkiye’ye sıkça ihtiyacı olduğunu dile getiren ABD’nin S-400 Hava Savunma Sistemlerinin kurulumu halinde çok zora düşeceği belirtiliyor. Dolayısıyla ABD tarafı gerek diplomatik gerek ise yabancı basın yoluyla Türkiye’ye Patriot satmak istediğini ifade ediyor.

YERLİ SİSTEMLERE ENTEGRE

Uzmanlara göre S-400 Hava Savunma Sistemleri Türkiye’nin geliştirdiği füze sistemleri ile kolaylıkla entegre edilebiliyor.  S-400’ler, kuruluma geçtikten sonra koruma görevini çeşitli yerli ve milli hava savunma sistemlerimiz üstlenebilir.

Türkiye’nin Alçak ve Orta İrtifa Hava Savunma ihtiyacının giderilmesi amacıyla oluşturulan Hisar Füze Sistemlerinin kolaylıkla S-400 Savunma sistemleri ile birlikte bütünleşebileceği belirtilirken bu durumun büyük bir avantaj olduğu dile getiriliyor.

Yorumlar (1)
rua akaret 9 ay önce
Yunan mavı vatan da bız S400 lerın aktıf edilmesini corona ya bağladık çokk komik,
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?