banner29

'Belediye başkanı yatırım ajansı gibi çalışmalı."

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım canlı yayında gündeme dair soruları yanıtladı

Gündem 29.03.2019, 22:08
'Belediye başkanı yatırım ajansı gibi çalışmalı."

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Binali Yıldırım canlı yayında gündeme dair soruları yanıtladı.

İşte Yıldırım'ın konuşmasından satır başları;

"Şehrin gelişimini sağlarsanız istihdam oluşur."

"Hizmet sektörü birkaç alanda gelişmeye müsait."

"Şehrin belediye başkanı yatırım ajansı gibi çalışmalı."

"(HDP'lilerin söylemleri) Bu Kürtlere yapılabilecek en büyük hakarettir. HDP ile HDP'yi yönetenlerle Kürtleri karıştırmayalım. HDP bir parti ama terör örgütünün yönetimi altında bir parti."

"Biz Yüksekova'ya havalimanı yaptık, 99 kere şantiye basıldı, makinalar yakıldı. Çalışanlar dağa kaçırıldı. 3.5 sene gecikti, kim kaybetti?"

"2003'ten 2017 sonuna kadar bölgeye pozitif ayrımcılık yaptık. 4.5 kat daha fazla yatırım yaptık. Bugün altyapı bakımından o bölgeyle burası arasında hiçbir fark yok. 6-7 Ekim'de yaktı yıktılar 1 senede tekrar yaptık."

"Biz Kürt olarak da doğabilirdik, başka bir etnik grupta da doğabilirdik. Etnik kimliğinden kimse utanmasın, bunlar bizim onurumuzdur. Şerefle de söylememiz lazım."

'KÜRT KARDEŞLERİMİN BANA DESTEK VERECEKLERİNE İNANIYORUM'

"İstanbul'da yaşayan Kürt kardeşlerimin adayıyım, bana da destek vereceklerine inanıyorum."

"15 milyonun geleceği için çalışacağımı söylüyorum. Başka adaylar da söyleyebilir ama bir arka planı var bunun. Dönüp 16 yıllık geçmişe baktığımız zaman nereden nereye Cumhurbaşkanımızın desteğiyle ülkeyi nereden nereye getirdiğimiz belli."

"Biz bu kadar yıllık duruşumuzu değiştirecek halimiz yok, kimse de böyle bir şeyi bizden beklemesin."

"İstanbul 140 ülkeden daha büyük. Kaldı ki bu işin gerçekleri, benim de İstanbul ile ayrı bir bağım var. 12 yaşımda geldim bu şehre, lise üniversite, meslek sahibi oldum, ev bark sahibi oldum, torunlarım oldu. İstanbul beni milletvekili yaptı, bakan yaptı, başbakan yaptı, Meclis başkanı yaptı."

"Siyasette başarının ölçüsü gayrimemnunların oranını azaltmaktan geçiyor, ben de bunun için çalıştım, çalışmakta da devam ediyorum."

"(Sandığa gidin çağrısı) Bizim arkadaşlarımızdan, bizim tabanımızdan biraz gönlü kırık olanlar olabilir. Bilerek, bilmeyerek onları üzmüş olabiliriz. Benim mesajım onlara. Bütün seçmenin sandığa gitmesini istiyorum ama eğer gönlü kırık bir yol arkadaşımız varsa onun sorumluluğu da bize ait. "

"Çünkü bu dava bu günlere onların desteğinde geldi. O destek bizim arkamızda olmasa türkiye bir darbeyi defedebilir miydi? Türkiye alçak terör örgütünü bitme noktasına getirebilir miydi? Bunlar önemli şeyler, aile içerisinde kırgınlıklar olabilir ama uzun sürmemeli. Bütün AK Parti ailesini özellikle bu seçimde sandığa gitmelerini arzu ediyorum."

'KARŞIMIZDA BENZEMEZLER İTTİFAKI VAR'

"Karşımızda benzemezler ittifakı var. Sokakta bir arada yürümeyecekler bir araya geldi, birlikte hareket ediyorlar." 

"Yerel seçim sabitlenmiş bir durum. Şimdi yerel seçim üzerinde genel seçim havası oluşturma gayreti iyi niyetli bir gayret değil."

"(Binali Yıldırım'ın artılarında neler var?) En zor soru. Kendimi anlatmasını sevmem. Millet bizi biliyor, biz yeni piyasaya çıkmadık ki. 1994'te biliyor. Tayyip Bey belediye başkanı olmuş, ben de İDO'nun Genel Müdürü olmuşum. İDO'yu kendi sınıfında dünyanın 1 numarası yapmışız."

"11 yıl ulaştırma bakanlığı, binlerce kilometre bölünmüş yol yaptık, 2G'den 4.5G'ye kadar getirdik. Şimdi böyle bir tecrube var."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?