banner29

'Ben inançlı değilim diyenler, ya da camileri kullanmayanlar vergi ödemesin'

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın açıklamalarıyla başlayan eşcinsellik tartışmaları sürerken, Habertürk yazarı Fatih Altaylı, 'inanç vergisi' teklifinde bulundu. Altaylı, "'Ben inançlı değilim' diyenler ya da camileri kullanmayanlar bu vergiyi ödemesin" ifadesini kullandı.

Gündem 30.04.2020, 13:29
'Ben inançlı değilim diyenler, ya da camileri kullanmayanlar vergi ödemesin'

Habertürk yazarı Altaylı, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın eşcinsellik ve zinayla ilgili açıklamalarını eleştirdiği için kendisinin de eşcinsel'olduğunu iddia edenlerin çıktığını söyledi.

İddia sahiplerini 'salak' olarak niteleyen Altaylı, "Tıp her şeye çare buluyor ama ahmaklığa bulamayacak ne yazık ki" dedi.

Altaylı, 'Diyanet Vergisi' başlıklı yazısıda şu ifadelere yer verdi:

"Birkaç gün önce 'Diyanete kızmayın. Tüm dini kurumlar eşcinselliğe karşı böyle açıklamalar yapar' dedim diye hak verenler de oldu, çok kızanlar da. Hatta eşcinsel olduğumu iddia edenler bile çıktı.

Geçmişte Salih Mirzabeyoğlu’na karşı yapılan hukuksuzlukları gündeme getirdiğim zaman İBDA’cı olduğumu iddia etmemişlerdi Allah’tan. Çünkü salaktır bunlar, bir haksızlığa karşı çıktığınız zaman ille de sizin o tarafta olduğunuzu düşünürler.  Tıp her şeye çare buluyor ama ahmaklığa bulamayacak ne yazık ki!

'Ben sadece Diyanet payı alınmasın dedim'

Üstelik Doğu cinsel kimlikler konusunda daha açıkken, Hristiyan kültürün etkisi ile homofobik hale gelmiş. Batı ise bugün biraz daha normalleştirmiş meseleyi.

Ama orada da eskiye dönmesi an meselesidir, merak etmeyin. Tabii birkaç gün önceki yazımda 'O zaman eşcinsellerden vergi almayın' dememi bazıları hiç vergi alınmasın diye yorumlamış.

Olur mu öyle şey. Ben sadece Diyanet payı alınmasın dedim. Hatta daha da açık bir teklifim var.

'İnanç vergisi' diye bir vergi koyulsun. 'Ben inançlı değilim' diyenler ya da camileri kullanmayanlar bu vergiyi ödemesin. Çünkü bazıları diyor ki, 'Almanya’da kilise vergisi var.' Doğru var. Hristiyanım diyenler, kiliseye gidenler veriyor."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?