banner29

Berat Albayrak açıkladı! Her ay 6 GB internet hediye!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak “1 Milyon Yazılımcı” adlı projeye katılanlara her ay 6 GB internet hediye edeceklerini açıkladı. Kaynak: Berat Albayrak Açıkladı! Her Ay 6 GB İnternet Hediye!

Gündem 26.05.2020, 22:25
Berat Albayrak açıkladı! Her ay 6 GB internet hediye!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gençlere müjdeli haberi verdi. Albayrak, paylaşımında Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamak için yayınladığı paylaşımında gençlere her ay 6 GB hediye internet vereceklerini de açıkladı. 1 Milyon Yazılımcı projesine katılım gösteren herkesin hattına her ay 6 GB hediye internet yükleneceğini belirtti.

“Yeni Projeleri Yakında Açıklayacağız”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan paylaşım dikkat çekti. Berat Albayrak, 1 Milyon Yazılımcı” projesi gibi yeni projelerin çok yakın bir zamanda uygulamaya alınacağını, bu projelerle gençlerin dünyanın diğer ülkeleriyle rekabet etme gücünün artırılmasının amaçlandığını söyledi. Türkiye’nin ihracat ve üretim alanlarındaki hedefleri doğrultusunda katkı sağlayacak olan projelerin yakın gelecekte açıklanacağını belirten Bakan Berat Albayrak, Türkiye’nin daha büyük ve daha güçlü olması idealine önemli desteğinin olacağını da belirtti.

“15 Yaşından Küçükler de Katılabilecek”

Berat Albayrak, 1 Milyon Yazılımcı projesinin uygulamaya alındığını, projeden 440 bin 427 kişinin platformdan aktif olarak yararlandığını, 234 bin 800 kişinin de eğitimlerden sonra işe kavuşmak için bilgilerini bıraktığını söyledi. Üç büyük müjdesi olduğunu söyleyen Albayrak bunlardan ilkinin projeye katılarak eğitim alan her bir kullanıcıya aylık 6 GB bedava internet verileceğini söyledi. 15 yaşından küçük olduğu için E – Devlet şifresi olmayan gençler için ayrı bir giriş ekranı açtıklarını, artık bu gençlerinde eğitimlerden yararlanabileceklerini de haber verdi. Albayrak son müjde olarak eğitimlerde kafasında bazı sorular olan katılımcıların cevap alabilmeleri için öğretmenlerle canlı oturumlara katılabileceklerini ifade etti.

Yorumlar (4)
ORHAN ERKAN 12 ay önce
Bende faydalanmak istiyorum teşekürler
ORHAN ERKAN 12 ay önce
Okula giden cocuk var ikitane bende faydalanmak istedim
Adile günay 12 ay önce
Bende faylanmak istiyor 2 tane çocuğum var internet çabuk bitiyor
Hatice Erkan 12 ay önce
2 cocugum krese gidiyo ben de faydalanmak istiyorum
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?