banner29

Berat Albayrak ve ailesi hakkındaki ahlaksız sözler tepki çekti!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dördüncü kez baba olma sevinci yaşarken, sosyal medyada ahlaksız bir paylaşım ile saldırıya uğradı. Bakan Albayrak'ı ve ailesini doğrudan hedef alan paylaşıma vatandaşlar tepki gösterdi.

Gündem 30.06.2020, 18:50
Berat Albayrak ve ailesi hakkındaki ahlaksız sözler tepki çekti!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dördüncü kez baba oldu. Berat Albayrak ve Esra Albayrak çifti yeni doğan bebeklerine Hamza Salih adını verdi. Çiftin mutlu gününde bir Twitter tetikçisi alçak bir paylaşımda bulundu. Bakan Albayrak ve eşini doğrudan hedef alan ahlaksız paylaşıma tepkiler çığ gibi büyüdü, Albayrak'a destek mesajları yağdı.

AK PARTİ'DEN ALÇAK PAYLAŞIMA ÇOK SERT TEPKİ

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Twitter üzerinden yapılan alçak paylaşıma tepki gösterdi. Kişisel hesabından paylaşımda bulunan Mehmet Muş, konunun yargıya taşınacağını belirtti.

Muş, "Haysiyetsiz, alçak bir Twitter tetikçisi, Sayın Bakanımız Berat Albayrak'ın ailesine yönelik ahlaksız bir paylaşımda bulunmuş. Bu şerefsiz, yargıya hesap verecek elbette!" ifadelerini kullandı.

CHP'NİN SESSİZLİĞİNİ ELEŞTİRDİ: RİYAKARSINIZ

Muş paylaşımında CHP kanadının konuya karşı sessizliğini eleştirdi. Muş şu ifadeleri kullandı:

Bu alçaklara sessiz kalıp çifte standartlı davranan CHP'ye sesleniyorum: İkiyüzlüsünüz, riyakarsınız!

BİR TEPKİ DE İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN'DAN

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak'ı yeni doğan bebekleri vesilesi ile tebrik etti. Albayrak ailesine yönelik alçak paylaşımı ise kınadı.

Altun sosyal medya hesabından şu paylaşımları yaptı:

Sayın Bakanımız Berat Albayrak'ı ve eşi Esra Albayrak Hanımefendi'yi dün gece dünyaya gelen yeni yavruları vesilesiyle tebrik ediyorum. Hamza Salih'in ailesi, vatanı ve milleti için hayırlı bir evlat olmasını Cenab-ı Allah'tan diliyorum.

Bu güzel haber karşısında bile, insanlıktan nasibini almamış bir güruh, anneliğin kutsiyetini ve çocukluğun masumiyetini hiçe sayarak organize bir saldırı ve hakaret furyası başlattı. Bu tavrı esefle kınıyor, şiddetle lanetliyorum.

Vicdan ve ahlaktan yoksun bu arsızlığın manevi, kültürel ve toplumsal değerlerimiz içerisinde asla yeri yoktur. Bu örgütlü ahlaksızlığa karşı tepkisiz kalanların riyakarlığını da görmezden gelemeyiz.

İkiyüzlülüğü ve ahlaksızlığı zihniyetlerinin bir parçası haline getirenlere karşı biz hakikatin ve ahlakın tarafı olmayı sürdüreceğiz. Kimse hakarete uğramasın, kimsenin izzeti hedef alınmasın diye daha çok mücadele edeceğiz.


 

ADALET BAKANI ABDÜLHAMİT GÜL: HESABINI HUKUKA VERECEK

Tepki gösteren isimler arasında yer alan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, alçak paylaşımı yapanın hukuk önünde hesap vereceğini söyledi. Gül paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Körpecik yavruya, annesine, babasına çirkin iftiralarla saldırma düşkünlüğüne sapmış, ruhunu nefrete boğdurmuş; ağzı bozuk, fikri çürük, aynı havayı solumaktan hicap duyduğumuz güruhu kınamak bile zûl geliyor. İnsanlıktan nasipsiz bu şahıslar hesabını hukuka verecektir.

BAKAN VARANK: KAFALARINI DEVE KUŞU GİBİ KUMA GÖMÜYORLAR

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varannk ise şu sözlerle alçak saldırıya tepki gösterdi:

Geçtiğimiz günlerde sahte duyarlılık gösterisi için sıraya girenler; konu, insanlıktan bihaber namussuzların sayın Cumhurbaşkanımızın kızı ve yeni doğmuş torununa saldırması olunca, kafalarını nasıl deve kuşu gibi kuma gömüyorlar hayretle izliyoruz. Yazıklar olsun!

BAKAN ALBAYRAK TWİTTER'DAN MUTLULUĞUNU BÖYLE PAYLAŞMIŞTI

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, mutluluğunu Twitter'dan paylaşmış, şu ifadeleri kullanmıştı:

Rabbimize şükürler olsun, bu gece 4. evladımız Hamza Salih ailemize, dünyamıza sefalar getirdi. Sevgili eşim Esra'ya bize bu mutluluğu yeniden yaşattığı için sevgi ve minnetlerimi sunuyorum. Dualarınızı bekleriz.

Yorumlar (2)
Günel 9 ay önce
Biz Müselmanlar Hayatda En Çok Sevdiğimiz Hakaret Yeni Doğulmuş Bebekin Mutlu Günü Anesine Hakaret Ediler Üzüçü Hakaret Edeni Bir Ane Dünyaya Getirip Ane Mükedes Çoçuğ İlk Günlerinde Mutlu Sözlerle Karşılanmalı İdi Kötü Sözle Yok Bebekin Sevinçin Ane Babası Yaşamadı Sosyal Medyaya Haberler Yayıldı Bütün Şunlar Üzüçü 7 Yaşlı Kız Çoçuğu Öldürüldü Şuda Kötü Bir Terefde Ölüm Bir Tetefde Bebek Allah İnsanlarımızı İslah Etsin Hakareti Unudun
Senol demirci 9 ay önce
Ister bakan olsun ister normal vatandas olsun insanlarin ozel yasantisi ve ailesine kimsenin hakaret etmeye haki yoktur bir sorun varsa yonetiminde yaza bilir ve yorum yaparsin sayin bakanim ve ailesine ve cocuklarina mutluk diliyorum
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?