Berna Laçin, Elif Şafak'ın pedofili barındıran kitabı için 'favorim' demiş!

Elif Şafak'ın iğrenç ifadeler barındıran Mahrem adlı kitabını yıllar önce favorisi olarak açıklayan dizi oyuncusu Berna Laçin, Abdullah Şevki'yi eleştirmesi sosyal medyada tutarsızlık olarak yorumlandı.

Berna Laçin, Elif Şafak'ın pedofili barındıran kitabı için 'favorim' demiş!

'Pedofili' içerikli iğrenç satırların yer aldığı Zümrüt Apartmanı kitabının yazarı Abdullah Şevki'ye tepki gösteren Laçin'in altı yıl önce aynı rezil satırları içeren Elif Şafak'ın Mahrem kitabını övdüğü ortaya çıktı.

Sözde yazar Abdullah Şevki'ye soruşturma açılmasının ardından sosyal medya hesabından, 'Yayınevine de suç duyurusu yapıldı mı? Abdullah Şevki için suç duyurusunda bulunulmuş, bakalım dava ne zaman açılacak" paylaşımını yapan Berna Laçin'in çocuk istismarına açıkça yer verilen yazarının Elif Şafak olduğu Mahrem adlı kitaba methiyeler dizdiği paylaşımlar ortaya çıktı.

Abdullah Şevki'ye tepki gösteren Laçin'in "Mahremcileri unutmayalım. Bence daha çoklar. Yıllar önce safımı belli etmiştim. Hem edebiyatını, hem kendisini çok sevdiğim gibi, satır satır bilirim tüm kitaplarını. Favorim Mahrem, kendisi de bilir" ifadelerini kullandığı paylaşımların ortaya çıkması sosyal medyada büyük tepki çekti.

Sosyal medya kullanıcıları, Laçin'e 'Elif Şafak'ı da savunabilecek misin' sorusunu sorarken olayın iki yüzlülük olduğu görüşünde birleştiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5