banner30

banner29

Binlerce FETÖ'cüyle seyahat etmiş!

FETÖ’den tutuklanan tarihçi Talha Uğurluel’in son 11 yılda 2 bin 487 FETÖ şüphelisi ile uçuş yaptığı ortaya çıktı.

Gündem 13.01.2019, 08:52
Binlerce FETÖ'cüyle seyahat etmiş!

Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından geçtiğimiz aylarda hakkında gözaltı kararı verilerek tutuklanan tarihçi Talha Uğurluel’le ilgili soruşturmada şüphelinin yurt dışı giriş çıkışları mercek altına alındı. Soruşturma dosyasında Uğurluel’in 2007-2018 yılları arasında kaç defa yurt dışına çıkış yaptığına dair tespitler yer aldı. 11 yılda 443 uçuş kaydı bulunan Uğurluel’in, aynı zaman aralığında 457 bin 419 kişi ile giriş çıkış yaptığı, bunlardan 2 bin 487’sinin FETÖ şüphelisi olarak soruşturulduğu tespit edildi. Talha Uğurluel’in 2005-2018 yılları arasında nerelerde konakladığı da incelendi. 13 yıllık sürede değişik mekanlarda toplam 233 konaklama kaydı bulunan Uğurluel'in bu konaklama kayıtlarında toplam 29 bin 678 kişi ile aynı tarih aralığında konaklama yaptığı, bunlardan 259’unun örgüt şüphelisi olduğu belirlendi.

EŞİYLE DİSKODA TANIŞMIŞ

Emniyetteki ifadesi de soruşturma dosyasında yer alan Uğurluel, FETÖ’cü olmadığına yönelik kanıtının eşi olduğunu ileri sürmüş. FETÖ'cü olmadığını iddia eden Uğurluel, “1998 yılında örgüte ait Yeşilırmak isimli dershanede görev yaparken kız arkadaşı ile evlenme isteğinin dershane yöneticileri tarafından kabul görmediğini” anlattı. Bu karara kızıp dershaneden ayrıldığını söyleyen Uğurluel, “Daha sonradan evlenmiş olduğum eşim ile disko ortamında tanıştık. Bu durum bile benim FETÖ üyesi olmadığımın kanıtıdır” dedi.

Yorumlar (2)
Süleyman Arif 2 yıl önce
Fetö dindar ve dünyevi olan gruplardan oluşuyor. Disko dediğine göre sen 2. Gruptansın. Bu Fetöcü olmadığın anlamına gelmez. Bilâkis kaymak yiyen takımdan olduğunu gösterir.
Levent Başoğlu 2 yıl önce
10 kişiden 4ünün fetö şüphelisi olduğu bir ülkede bu rakamlar kanıt sayılmamalı. masum denen mv adayı belediye başkan adayı gibi kişileri de aynı şekilde soruştursalar belki daha büyük kanıtlara(?) ulaşırlar.
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?