Bir 'Darbe olacak' iddiası daha! Şimdi de Ahmet Nesin...

Özellikle son günlerde yazarların dile getirdiği Türkiye'de yeni bir darbe daha yaşanacak iddialarına Aziz Nesin'in oğlu Ahmet Nesin ''Bu 10-15 gün içerisinde çok şey olabilir!'' ifadelerini kullanarak bir yenisini daha ekledi.

Bir 'Darbe olacak' iddiası daha! Şimdi de Ahmet Nesin...

Kısa bir süre içinde Abdurrahman Dilipak, Yusuf Kaplan, Ahmet Kekeç ve Hüseyin Gülerce gibi isimler Türkiye'de yeni bir darbenin kapıda olduğunu vurgulamıştı. Son olarak bu iddialara Ahmet Nesin de katılarak olası bir darbeden söz etti.

''29 Şubat’ta Hulusi Akar mı İlker Başbuğ mu başkan olacak!..'' başlığıyla kaleme aldığı yazısında Nesin; 'Bilhassa 12 Eylül darbesi sonrası askeriyede üst komutanlar NATO ve Avrasya (Şanghay 5’lisi) olarak ayrılmaya başladılar. Ergenekon ve Balyoz olayı tam olarak Fethullah Gülen kavgası olarak gösterilse de yine NATO ve Avrasya kavgasıydı. Gülen ekibi bu kavgada var olmadı mı, tabi ki var oldu ama NATO’cuların yanında yer aldı. İsteyerek yada kullanılarak, bişey fark etmez, Gülen ekibi hep NATO’cu tavır aldı.'' sözleriyle süreci özetlerken, ''15 Temmuz değişik bir darbe gecesidir esasında, Avrasya-NATO kapışmasıdır ve bütün suçu Gülen ekibine atmak en kolay çözümdür, NATO’cu yada Ergenekon’cuyu tek başına terörizmle suçlayıp atamayacaklarından (Denendi ve olmadı) Gülen’i terörist ilan etmek ve herkesi aynı çatı altında toplayıp atmak yada temizlik yapmak en kolayıydı.'' sözleriyle çok tartışılacak sözlere imza attı.

''Bu 10-15 gün içerisinde çok şey olabilir!'' diyen Ali Nesin, öngördüğü olasılıkları ise şöyle sıraladı:

1-NATO – Avrasya anlaşıp Erdoğan devre dışı kalabilir,
2-Avrasya başarıp Erdoğan’ı devre dışı bırakabilir ve İlker Başbuğ geçici lider olabilir,
3-NATO tek başına hâkim olup Erdoğan’ı devre dışı bırakır ve Ali Babacan ekonominin başına geçer. (Parti neden bitürlü kurulmuyor sanıyorsunuz)
4-Her iki durumda da Kurucu Meclis kurulup anayasa yeniden yazılır.
5-Son olarak da her iki durumda da bize ekmek yine yok, zaten darbeden gelen ekmeği de hiç mi hiç sevmeyiz.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2020, 01:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
CEM
CEM - 2 ay Önce

OLABİLİR.FETÖ İLE MÜCADELEMİN OLDUKÇA GERİSİNDEYİZ.

volkan gümüşay
volkan gümüşay - 2 ay Önce

Aziz bey daha çok beklersiniz. tayyip yapacağını en sona bırakıyor. o zaman kendinizi yurtdışına atarsınız

SIRADAKİ HABER

banner5