banner30

banner29

"BİR TL!" Bülent Deniz yazdı...

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz, "BİR TL" başlığıyla yayınlanan yeni yazısında metaforik bir anlatımla süregelen mücadelenin görünmeyen bambaşka bir boyutunu ele aldı. Yine sıradışı bir yazı...

Gündem 10.08.2020, 10:06 10.08.2020, 14:10
"BİR TL!" Bülent Deniz yazdı...

Habervakti.com Genel Koordinatörü ve Akit TV'de moderatörlüğünü yaptığı "Derin Gerçekler" ve "Milli Diriliş" programlarının yapımcı ve sunucusu Bülent Deniz, son yazısında yine kurgu-hikaye tarzıyla bir yazı kaleme aldı. "BİR TL" başlığıyla kaleme aldığı yazısında Deniz, "1 TL" metaforu üzerinden, Türkiye'nin dününde bugününde ve yarınında etkin olduğu hep söylenen, bir çok kitap, yazı, sinema filmleri ve dizilere konu olanların hikayesini günümüz dokunuşlarıyla anlattı. İddialı bir metin! Farklı bir sunuş! Dolaylı anlatım!

İşte Bülent Deniz'in söz konusu o yazısı:

(...)

-‘’Yavaşla! Yavaşla! Escort hız kesti! Duracaklar heralde!’’ dedi, ulusal tv kanallarından birinin muhabiri olan Serkan.

Şoför;

-‘’Aynen abi! Duruyorlar!’’ diyerek cevapladı.

Serkan daha araba durmadan aracın kapısı açmış;

-‘’Hadi abi, hadi abi! Atraksiyon var! Kap kameranı Metin!’’ diye seslendi.

Hızla arabadan indiler. Serkan önde, kameraman Metin arkada, koşarak kalabalığa doğru yaklaştılar.

15 Temmuz Şehidler Köprüsü istikametinde ilerleyen Cumhurbaşkanlığı araç konvoyu, Beşiktaş Barbaros Bulvarı yokuşunu çıkarken, Serencebey Yokuşundaki MİT İstanbul Bölge Başkanlığı’na komşu olan Yıldız Hamidiye Camii’nin hemen yanıbaşındaki Serencebey Parkı kenarında durmuş, Başkan Erdoğan ara ara yaptığı gibi halkın içine karışmış; vatandaşlarla hasbihal edip, selfie çektirmeye başlamıştı bile.

(...)

Yaşananları herkes gibi merakla izleyen ve fırından yeni çıkmış, simit tablası üzerinde sattığı taş fırın simitlerin kokusu genizlere akan simitçi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yaptığı el işaretini önce anlayamadı! Arkasına baktı! Kimse yoktu! Sağ elini göğsüne dokundu ve ‘’Ben mi?’’ dercesine bir bakış attı!

Erdoğan;

-‘’Simitçi! Simitlerin gevrek mi? Gel bakalım!’’ dedi. Tablasını kapan Ömer, korumalarında yardımıyla Cumhurbaşkanı’nın yanında bitiverdi. Hayal mi görüyordu ne? Şaşkındı halen!

-‘’Simitlerin taze mi?’’ diye sordu Erdoğan.

Heyecanlı ve titrek bir ses tonuyla;

-‘’Fırından yeni çıktı Reisim!’’ dedi

Tabla’daki bir simite dokundu Erdoğan. Sıcaktı!

‘’Ali! Bak bakalım tadı nasılmış?’’ dedi, basın mensupları arasında ki muhabirlerden birine.

-‘’Gayet güzel efendim!’’ dedi muhabir.

Tabla’daki simitleri basın mensupları için ikişer-üçer alıp ikram eden Cumhurbaşkanı bir yandan da simitçiyle konuşuyordu!

-‘’Adın ne senin?’’

-‘’Babam Ömer koymuş sayın Cumhurbaşkanım, bende Onbeş Temmuz’dan sonra Halis’i ekledim!’’

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?