banner29

Birleşik İsrail Emirlikleri'ne ait savaş uçaklarının NATO üssünde ne işi var? Hedef Türkiye mi?

Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin karşı karşıya geldiği Yunanistan'ın Girit Adası'nda yer alan NATO üssüne Türkiye karşı gerçekleştirilen tatbikat için Birleşik Arap Emirlikleri'nden savaş uçaklarının gitmesi, Türkiye'de NATO'nun tekrar sorgulanmasına neden oldu.

Gündem 28.08.2020, 16:57 28.08.2020, 17:25
Birleşik İsrail Emirlikleri'ne ait savaş uçaklarının NATO üssünde ne işi var? Hedef Türkiye mi?

Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz'de yaşanan gerilime her geçen gün yeni bir gelişme eklenmeye devam ediyor. Son olarak Birleşik Arap Emirlikleri'ne ait 4 savaş uçağının Yunanistan'ın Girit Adası'ndaki NATO üssüne gelerek Türkiye karşıtı tatbikata katılması büyük bir skandala neden oldu.

NATO ÜSSÜNDE SKANDAL

1952'den beri NATO üyesi olan Türkiye, bugüne kadar NATO ile çok sayıda işbirliğine imza attı. Bu işbirliğine rağmen NATO'da adeta istenmeyen evlat konumuna sokulan Türkiyeye karşı büyük bir skandal daha gerçekleştirildi. Yunanistan'ın Girit Adası'nda yer alan NATO üssüne Birleşik Arap Emirlikleri'ne ait 4 savaş uçağı geldi ve Türkiye'ye karşı bir tatbikat gerçekleştirildi.

MEHMET PERİNÇEK: TÜRKİYE, SEVR DAYATMASIYLA KARŞI KARŞIYA

Yaşanan gelişmeyle ilgili twitter adresinden açıklamalarda bulunan Doğu Perinçek'in oğlu Mehmet Perinçek, ''Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ait F-16'lar Girit adasındaki NATO üssüne geldiler. Yunanistan'la ortak tatbikat yapacaklar. Kime karşı? Türkiye'ye! Nerede? NATO üssünde! BAE, NATO üyesi mi? Hayır! Peki NATO, hâlâ Türkiye'nin müttefiki olabilir mi!? Bütün NATO ülkeleri, peşi sıra Yunanistan'a desteğini açıkladı. Ötesinde silahla bölgeyi tahkim ediyorlar. Türkiye'de en yetkili isimler, "ülkenin Doğu Akdeniz'de Sevr dayatmasıyla karşı karşıya" olduğunu ifade ediyor. Net, Türkiye Doğu Akdeniz'de NATO'yle cephe cepheye.'' ifadelerini kullandı.

HaberVakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?