Biz toprağın altında da biriz üstünde de!

Elazığ'da meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem sonrası enkaz altından kurtarılan Nurdan Aydın isimli depremzede yaşadıklarını ve kurtarılma anını anlattı.

Biz toprağın altında da biriz üstünde de!

Deprem esnasında eşiyle çay içtiğini aktaran Nurdan Aydın Suriyeli Mahmut'un kendisini kurtarma çabasını anlatırken duygu dolu anlar yaşadı.

TIRNAKLARIYLA KAZIYA KAZIYA KURTARDI

Enkaz altında yaşadığı zorluğu anlatan aydın nasıl kurtarıldığını şu ifadelerle anlattı:

"Eşimin sadece ayağı zarar gördü üzerine kapı falan düşmüştü. Ama ben komple belden aşağı betonların arasındaydım. Ve o Mahmut, biz hani Suriyelilere taş atarız ya, o çocuk tırnaklarıyla kazıya kazıya, elleri paramparça beni oradan çıkardı. Elleri paramparça! Yani ben ölsem o çocuğu asla unutmam. Buradan ilk çıktığım zaman da arayıp bulacağım onu."

BİZ TOPRAĞIN ALTINDA DA BİRİZ ÜSTÜNDE DE!

Nuran Aydın'ın anlattıkları yine enkaz arama kurtarma çalışmaları esnasında UMKE gönüllüsü Emine Kuştepe ile enkaz altında mahsur kalan Azize arasında geçen konuşmayı akıllara getirdi. Emine Kürt, Azize ise Türk'tü. Yaptıkları telefon  görüşmesi sonucu Azize kurtarılmıştı. Yanındaki Türkçe bilmeyen Hatun teyze ile de iletişim Azize üzerinden sağlanmış ve Hatun teyze de kurtarılmıştı. Yaşanan bu gelişmeler "Bu coğrafyanın insanları toprağın altında da bir üstünde de..." dedirtti.

HABERVAKTİ

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2020, 01:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Onder ocal
Onder ocal - 4 ay Önce

Parasina gore guzel.kullanisli ayakkabilar

SIRADAKİ HABER

banner5