banner29

'Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Münih Güvenlik Konferansı'nda Türkiye’nin Suriye politikası ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Akar açıklamasında “Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok” ifadesini kullandı.

Gündem 17.02.2019, 14:41
'Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok'

Hulusi Akar'ın açıklamalarından satırbaşları: 

Bizim yaklaşımımız hep insani bakış açısından hiç kimsenin toprak bütünlüğüne karşı bir adamımız yok. Suriye’de biz teröristlere karşı çalışmalarımızı yapıyoruz. Cerablus, Azez ve Afrin’de yaptıklarımız temizlik çalışmasıydı ve böylece milyonlarca kişi evlerine geri döndüler.

BAKAN AKAR TRT WORLD’E DE KONUŞTU

Milli Savunma Bakanı Hulusi AkarMünih Güvenlik Konferansı kapsamındaki temaslarının ardından TRT World kanalına açıklamalarda bulundu.

Fırat'ın doğusunda oluşturulacak güvenli bölgede, terör örgütü YPG'nin olmaması gerektiğini vurgulayan Akar, "Esas olan sınırlarımızın, halkımızın güvenliğini sağlamak" dedi.

Hiçbir ülkenin sınırlarında teröristleri istemeyeceğini belirten Milli Savunma Bakanı, Türkiye'nin tek hedefinin bölgeyi YPG, DEAŞ gibi terör örgütlerinden temizlemek olduğunu kaydetti.

"EN AZ 3 BİN DEAŞ'LI TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"

Akar, Fırat Kalkanı Harekatı'nı hatırlatarak, "En az 3 bin DEAŞ teröristini etkisiz hale getirdik. Harekat sonrası en az 300 bin kişi Türkiye'den Suriye'deki evlerine döndü. Suriye'nin kuzeyi teröristlerden temizlendiğinde bu bölgeden ayrılanlar da evlerine dönebilecek" ifadelerini kullandı.

"ARAP VE KÜRT KARDEŞLERİMİZİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Terör örgütü YPG'nin sivillere yönelik vahşetine dikkat çeken Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Arap ve Kürt kardeşlerimizi desteklemeye devam edeceğiz" dedi.

"BİZ NATO ÜYESİYİZ"

Akar, Türkiye-NATO ilişkilerine ilişkin bir soruya da, "Biz NATO üyesiyiz. Sorumluluklarımızı eskiden olduğu gibi yerine getiriyoruz. Herhangi bir değişiklik söz konusu değil" yanıtını verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?