banner5

banner29

BM'den, Türkiye'ye skandal 'Boğaziçi' çağrısı!

Fransa'daki polis şiddetini ve onlarca insanın gözaltına alınmasını görmezden gelen Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği, Boğaziçi protestolarında gözaltına alınan eylemcilerin serbest bırakılmasını isteyerek bir skandala imza attı.

Gündem 03.02.2021, 23:41
BM'den, Türkiye'ye skandal 'Boğaziçi' çağrısı!

Boğaziçi Üniversitesi'nde başlayan ve ülke çapına yayılan rektör protestolarına yönelik son açıklama Birleşmiş Milletler'den (BM) geldi.

Boyut atlayan eylemlere destekten geri durmayan BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği, Twitter üzerinden gözaltına alınan kişilere ilişkin paylaşımda bulundu.

"Gözaltına alınanlar serbest bırakılsın"

Gözaltına alınan kişilerin serbest kalması gerektiği vurgulanan paylaşımda, "Barışçıl gösterilere katıldıkları için tutuklanan öğrenci ve protestocuların derhal serbest bırakılmasını istiyor ve polisi aşırı güç kullanmayı bırakmaya çağırıyoruz." denildi.

"Yetkililerin homofobik ve transfobik yorumlarını ve LGBTi+ bireylere karşı gerçekleştirilen nefret ve ayrımcılık suçlarını kınıyoruz." ifadeleriyle de Türkiye'de siyasi iktidar tarafından kullanılan 'homofobik ve transfobik' dilin tasvip edilmediği belirtildi.

Yorumlar (2)
ömeroğlu 3 hafta önce
Filistin'de her gün insanlar keyfi olarak öldürülüyor. O zaman BM nerededir? Dünyada öldürülen müslümanlar insan değil mi? BM bunları görmüyor da Boğaziçini yalnız mı görmüş? İki yüzlüler, o işe karışma hakkınız yoktur.
tugo 3 hafta önce
...hött...
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?