banner29

Boğaziçi Üniversitesi'nde şok! Provokatörler işgal girişiminde bulundu!

Boğaziçi Üniversitesi'nde rektör atamasını bahane ederek yürüyüş yaparak polise saldıran provokatörler an itibariyle rektörlük binasını ablukaya aldılar. Polis ablukaya derhal müdahalede bulundu.

Gündem 01.02.2021, 23:19
Boğaziçi Üniversitesi'nde şok! Provokatörler işgal girişiminde bulundu!

İstanbul Valiliği tarafından Pandemi nedeniyle toplu yürüyüş ve toplanmayı yasaklamasına rağmen Boğaziçi Üniversitesi etrafında toplanan eylemci grup, rektör Melih Bulu’nun Rektörlük binasından çıkışını engelleyeceklerini ifade ederek işgal girişiminde bulunuyor.

Polisin tüm uyarılarına rağmen dağılmayan grup, devlet aleyhine de sloganlar atıyor.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ'NDE LGBT VANDALLIĞI

Boğaziçi Üniversitesi’nde devam eden eylemlerde bugün lezbiyen, gey, biseksüel ve transgender (LGBT) derneklerinin vandallığı yaşandı.

LGBT'li gruplar ve bir takım öğretim üyelerinin arasında bulunduğu eylemciler, bugün Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük binasını abluka altına aldı. Rektör Melih Bulu’nun odasına girmek isteyen gruba üniversitenin özel güvenlik elemanları müdahale etti.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA!

İstanbul Valiliği, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük binasını ablukaya alan ve yapılan uyarılara itibar etmeyen göstericilerin, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesiyle dağılmalarının sağlandığını bildirdi.

"Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük binasını ablukaya alan ve aralarında öğretim üyeleri ile LGBT Kulüp üyesi öğrencilerin de bulunduğu bir grup göstericiye, üniversitenin özel güvenlik görevlileri tarafından eylemin sona erdirilmesi ve dağılmaları yönünde uyarılarda bulunulmuştur.

Yapılan uyarılara itibar etmeyen göstericilerin İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizin müdahalesiyle dağılmaları sağlanmıştır."

Yorumlar (1)
Doğrucu Favud 1 ay önce
Burada anti demokratik şekilde atanmış bir rektör var ama 2015den beri Erdoğan se'imlerden hoşlanmadığından tüm üniversitelere kendi insanlarını atiyor Soru şu 2015 den beri neredeydiniz? Soru iki niye sadece Boğaziçi Turkiyedeki tüm Rektörleri Erdoğan atıyor Niye inlara ses cıkartmıyorsunuz?
Burada çok haklı bir konuyu istismar eden pkk sempatizanları ve dış güçler var Yoksa atanmış rektör istemiyoruz derlerdi ama G.Doğudaki kayyumları hatırlatmak için kayyum rektör diyorlar(Bu arada G.Doğumuzu isgal eden pkk yı yakalayıp onların yerine kayyum ayamak çok doğru bir haraket Her ülkenin kendi topraklarını savunma hakkı vardır)
O rektörün biraz utanmadı varsa hemen istifa eder Olayların Gezitle alakası yoktur o spontane gelişti ama Gezi haraketine Ergenekon diyen katil S.Demirtaş bir anda dönüp geziye pkk kirliligini bulaştırana kadar haklı bir haraketti
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?