Bomba idda! 'Babacan ve Gül yeni partiyi ünlü ekonomiste kurduracak!'

Ali Babacan ile birlikte parti kuracağı iddia edilen 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, cumhurbaşkanı olduğu dönemde ödül verdiği Daron Acemoğlu’na partinin kurucularından biri olması için teklifi sunduğu iddia edildi.

Bomba idda! 'Babacan ve Gül yeni partiyi ünlü ekonomiste kurduracak!'

Ali Babacan başkanlığında yeni parti kurmak için çalışma yürüttüğü konuşulan 11’inci Cumhurbaşkanı Abdulllah Gül’ün, ünlü ekonomist Daron Acemoğlu’nu da partinin kurucusu yapmak istediği iddia edildi. Ekonomist Acemoğlu, ABD’de görev yapıyor.

Sözcü’nün haberine göre, AK Parti içinden yeni bir parti kurmak için çalışma yürüten 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ünlü ekonomist Daron Acemoğlu'nu da partinin kurucusu yapmak istiyor. Acemoğlu'na Cumhurbaşkanlığı döneminde ödül veren Gül, yeni partinin de ‘ekonomik' konularında öne çıkmasını istiyor.

Babacan önderliğinde yürütülen parti çalışmasının arkasında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Haşim Kılıç, Sadullah Ergin, Beşir Atalay, Fehmi Koru gibi isimler bulunuyor. Özellikle yeni isimlerin parti kurucusu olması için çalışma yürütülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5