banner29

Bomba iddia! Berat Albayrak istifası sonrası Süleyman Soylu gelişmesi!

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da istifa haberini alırsam ben şaşırmam. " dedi.

Gündem 21.11.2020, 21:32
Bomba iddia! Berat Albayrak istifası sonrası Süleyman Soylu gelişmesi!

Bugünkü yazısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında çarpıcı bir yazı yazan Korkusuz yazarı Ahmet Takan, bomba bir iddiayı gündeme taşıdı. Takan, "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da istifa haberini alırsam ben şaşırmam. " dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasından sonra bir iddia ortaya atıldı. Korkusuz yazarı Ahmet Takan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa edebileceğini ortaya attı.

Ahmet Takan, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Üyesi AK Partili Bülent Arınç'ın, Selahattin Demirtaş'ın tahliye edilmesi gerektiğine yönelik açıklamalarını ele aldığı yazısında dikkat çeken ifadeler kullandı. Takan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haberi olmadan Bülent Arınç'ın, Selahattin Demirtaş çıkışını yapamayacağını yazdı.

Takan, "Bülent Arınç, son günlerdeki çıkışlarının hepsini Tayyip Erdoğan’ın bilgisi ve onayıyla yapıyor." yazdı.

Öte yandan kaleme aldığı yazısında, "Soylu istifa ederse şaşırmayın" diyen Takan, "Yakın bir zaman içinde herhangi bir sosyal medya hesabı üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da istifa haberini alırsam ben şaşırmam. Siz de şaşırmayın!.." değerlendirmesinde bulundu ve MHP cephesinin yaşanan süreçten memnun olmadığını dile getirdi.

Takan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ilişkin çarpıcı sözler sarf etti. İşte Süleyman soylu ile ilgili yazının o bölümü;

"Bülent Arınç, son günlerdeki çıkışlarının hepsini Tayyip Erdoğan’ın bilgisi ve onayıyla yapıyor.

O bombaları, “Bülent Arınç yine vitesten atmış” diye yorumlamayın. Yanılırsınız.

Sadece Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın salıverilmesi değil söz konusu olan. Yakın zamanda hem de Anayasa Mahkemesi üzerinden daha geniş bir af kararı duyarsanız da şaşırmayın.,

İktidarın küçük ortağı MHP koridorlarında bugünlerde aşırı bir tedirginlik ve telaş hakim. Her odada “ acaba ne oluyor” sorusuna yanıt aranıyor. “Tayyip Erdoğan vaz geçer”, “vaz geçmez” diye papatya falına bakılıyor. “Vazgeçecek olsa Devlet Bahçeli ile pikniğe mi gidilirdi?”.. O kadarını bilemem ama değerli okurların elinde bir parametre olsun diye ifade edeyim;

Yakın bir zaman içinde herhangi bir sosyal medya hesabı üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da istifa haberini alırsam ben şaşırmam. Siz de şaşırmayın!.."

Ha o zaman, “Bu iş herhalde oluyor” diyecek kıvama geliriz. Ufukta görünen güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş için biraz daha fazla umutlanabiliriz.

Yorumlar (3)
ali 6 ay önce
Arkadaşlar saf olmayın ülkeyi esas yöneten bülent arınçtır. Tayyip erdoğan göstermelik cumhurbaşkanıdır. Bülent fetönün türkiye imamıdır ve ona kimse dokunamaz. kendisi de bana dokunan yanar demedi mi daha önce. Eğer böyle olamasaydı arınçın bu kaçıncı töreristleri savunması, böyle bir kişi bırak yik üyeliği hapiste olması lazımdı. Hatta yik üyeliğinden aldığı maaşı teröristlere verdiğini kendisi söylemedimi.
Sacid Mutlu 6 ay önce
BÖYLE ŞEREFSİZCE SİYASET OLMAZ.HAKKA HİZMET EDİLMEZ..RABBİM ÖYLE SÜRTERKİ BURNUNUZU REZİL OLURSUNUZ..REİSE BU LEKE ATILMAZ. LEKELİ ADAMDAN REİS OLMAZ. MİLLET İŞİNİ BİLİR...
Fetih 6 ay önce
Süleyman soylu istifa etsin memleket karışsın Bu adamlar bayram edecek. Bu nasıl bir kafa içi fitne kazanı.Rabbim Reisi Muzaffer etsin.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?