banner29

Bomba iddia! Erdoğan, Melih Gökçek'i kabineye mi alacak?

AK Parti’de olağan kongre öncesi Ankara kulislerde Melih Gökçek konuşulmaya başlandı.Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kongrede seçim sonuçlarından ötürü bazı isimlerde değişikliğe gidileceğine ve Melih Gökçek’in genel başkan yardımcılığına getirileceği konuşuluyor.

Gündem 30.07.2019, 00:43
Bomba iddia! Erdoğan, Melih Gökçek'i kabineye mi alacak?

AK Parti'nin "Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı"nda olağan AK Parti kongresinin bir yıl öne çekilmesi yerel seçimlerdeki yenilgide sorumlu tutulan isimlerin görevden alınacağı olarak yorumlanmıştı. Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i genel başkan yardımcısı yapacağını iddia ediliyor.

Erdoğan, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski başbakan Ahmet Davutoğlu ve AK Parti'den istifa eden eski bakan Ali Babacan’ın kendisine cephe almasına ve yeni parti çalışmalarına başlaması üzerine Bülent Arınç, Cemil Çiçek ve Mehmet Ali Şahin gibi AK Parti’de ağırlığı bulunan isimleri Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’na alarak karşı hamlede bulunmuştu. Erdoğan’ın aynı hamleyi parti yönetiminde de gerçekleştirerek, geçmişte AK Partiiktidarında önemli görevlerde bulunmuş ve kamuoyunun da yakından tanıdığı bazı isimleri bu kapsamda değerlendirmeyi düşündüğü öne sürüldü. Bu kapsamda Melih Gökçek’i genel başkan yardımcılığına getirileceği iddia edilirken, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin ise koltuğunu koruyacağı, Gökçek’e farklı bir görev verileceği belirtildi.

KABİNEDE DEĞİŞİKLİK OLACAK

AK Parti kulislerinde revizyonun öncelikli olarak kabinede olacağı görüşü hakim. Özellikle "teknokrat" ya da "sektörden gelenler" diye isimlendirilen, siyasetçi kökenli olmayan bakanların milletvekili ya da parti yönetimiyle diyalog kuramaması, talepleri karşılayamamasından şikayet edilirken, Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı başyardımcılığı ya da Cumhurbaşkanı vekilliğine getirileceği, Erdoğan’ın da bu pozisyonların alt yapısının hazırlanması için talimat verdiği geçtiğimiz günlerde iddia edilmişti. Erdoğan'ın kabine ile ilgili yapılan eleştiriler karşısında parlamentodan kabineye iki ya da üç ismi alabileceği iddia ediliyor.

Yorumlar (3)
Misafir 2 yıl önce
Çöpe giden milyarlık dinazorlarin hesabını versin sonra bakarız.
Ihsan 2 yıl önce
isabetli olur onu ankara belediye başkanlığından alamakm hata idi chp kılıçtaroğlu mansurun hakı8ndan o geliyordu.
Emre 1 yıl önce
Gökçek gelecek mi kabineye girecek mi
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?