banner29

"Bu CHP sizin bildiğiniz CHP’ye hiç benzemiyor!"

Köşe yazarı Ahmet Hakan bugün kaleme aldığı yazıda, eski CHP ve yeni CHP arasındaki farkı ele aldı. Özüyle çeliştiklerini ve bunun takiyye olduğu fikrini bir kez daha gözler önüne serildi...

Gündem 29.06.2019, 23:32
"Bu CHP sizin bildiğiniz CHP’ye hiç benzemiyor!"

Ahmet Hakan yazdı...

"AK Parti, eski CHP ile kolaylıkla baş edebiliyordu. Üç beş cümleyle darmadağın edebiliyorlardı eski CHP’yi. Ama artık o üç beş cümle, hiç mi hiç işe yaramıyor." diyen köşe yazarı Ahmet Hakan, 'yeni' CHP'yi yazdı.

Ahmet Hakan'ın yazısının o bölümü:

"CHP, eskiden şöyle bir CHP idi:

Bu CHP sizin bildiğiniz CHP’ye hiç benzemiyor

Kafayı başörtüsüne takmış ve bu konuda zerre geri adım atmamış ikna odaları kraliçesi Nur Serter’i bünyesinde gururla taşıyordu.

*

Başörtüsü yasağına, ceberut laiklik uygulamalarına, askeri vesayete sıkı sıkıya tutunmuş statükocu bir anlayışı temsil etmekten zerre gocunmuyordu.

*

Hacca gideceğini söyleyen partilisine “Araplara para kaptırma... Muhammed seni orada bırakmaz” diyen Önder Sav’ı el üstünde tutuyordu.

*

Din, iman, namaz, cami, dua gibi konulara milim yaklaşıldığında... Laikliğin anında elden gidivereceğine inananlarla dopdoluydu.

*

Fukaralığı bırakıp yaşam tarzına, ekonomiyi bırakıp başörtüsüne, israfı falan bırakıp cami sayısına, işsizliği bırakıp imam hatiplere odaklanıyordu.

*

Kadıköy, Beşiktaş, Bakırköy, Şişli... “Bunlar bize yeter de artar bile” diyerek çeperleri boş veriyor, bundan da asla rahatsız olmuyordu.

*

Her türlü stratejik ittifaklardan kaçınıyordu, Kürtleri HDP ile AK Parti’ye terk etmiş olmayı gayet doğal bir olguymuş gibi görüyordu.

*

Dikkat! Dikkat! Dikkat!

CHP, artık böyle bir CHP değil!

*

Camiye gidiyorlar, dua ediyorlar, Yasin okuyorlar, başörtüsünü mesele etmiyorlar, yaşam tarzından başka şeylere odaklanıyorlar, fakirliği bir numaralı sorun haline getiriyorlar, israfı bir numaralı gündem yapıyorlar, imam hatiplilerle buluşuyorlar, oy alamadıkları ilçelerden çıkmıyorlar, şaşırtıcı ittifaklar kuruyorlar, Kürtlerle ilgili kendi açılımlarını yapıyorlar falan...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?