Bu nasıl belediyecilik? Bula bula ruju mu buldunuz!?

Kocaeli'nde Büyükşehir Belediyesi'nin kontrolünde ve yönetiminde olan tramvaylardaki ekranlarda yayınlanan bilgilendirme amaçlı bazı görüntülere, vatandaştan büyük tepki geldi. Kadın ve cinselliği ön plana çıkaran görüntülerle neyin amaçlandığı merak konusu oldu...

Bu nasıl belediyecilik? Bula bula ruju mu buldunuz!?

Habervakti.com ihbar hattına gelen bir mailde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin kontrolü ve yönetiminde olan tramvaylardaki UPTV ekranlarında yayınlanan çok sayıda görüntü yer aldı. Konuyla ilgili yaptığımız araştırmalarda, vatandaş yaşanan olaya oldukça tepkili ve bu tür rezaletlerin bir daha yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınması yönünde açıklamalarda bulundu.

BULA BULA RUJU MU BULDUNUZ?

Kocaeli'ndeki tramvaylarda yayın yapan UPTV'deki kadını ve cinselliği ön plana çıkaran görüntülerde ruj hakkında verilen bilgi vatandaşı isyan ettirdi. 'Yayınlayacak başka bir şey mi bulunamadı?' 'Vatandaşın dikkatini çekecek bu kadar konu varken, ruj nereden çıktı!?' 'Gençleri eğitecek dikkatini çekecek o kadar konu varken bula bula ruju mu buldunuz!?' gibi tepkilerin gösterildiği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne bu rezaletin bir an önce sonlandırılması yönünde de çağrıda bulunuldu.

DİNDAR NESİL YETİŞTİRMEK YERİNE, DİNDAR NESLİ KATLEDİYORLAR

Konuyla ilgili sitemize açıklamalarda bulunan duyarlı bir vatandaş,''Gün içerisinde binlerce, onbinlerce kadın, erkek, öğrenci, genç, ihtiyar insanın kullandığı toplu taşıma aracında kullanılan görselle, verilmek istenen mesaj ortada. Hangi amaçla konulmuş, hangi toplumsal ahlaki kurallar ile bağdaşıyor bu resim. Bu mudur? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği dindar nesili yetiştirecek anlayış. Anlaşılan şu ki; siz dindar nesil yetiştirmek bir yana, dindar nesli katlediyorsunuz. Hem de bizim oylarımızla..'' ifadelerini kullandı.

GEREKLİ İŞLEM YAPILSIN

Toplumun ahlakının ve dini değerlerinin dikkate alınmadığı bir yayıncılığa imza atan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait UPTV'nin bundan sonraki yayınlarında bu hassasiyeti göstermesi çağrısında bulunan Kocaelililer, sorumlular hakkında da gerekli işlemlerin yapılmasını talep etti.

Haber Vakti-Özel

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2019, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5