banner30

banner29

Bu ülkede darbe günü bayram ilan edilerek yıllarca kutlandı! Yılmaz'dan 27 Mayıs paylaşımı...

İlahiyatçı hatip Şevki Yılmaz, 27 Mayıs darbesine ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu. Milletin iradesiyle seçilmiş insanları öldürüp milletin iradesini gasp eden ve bunu yıllarca bayram olarak kutlayan darbeci zihniyete yönelik sert eleştirilerde bulunan Yılmaz, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Gündem 27.05.2020, 21:03 27.05.2020, 23:01
Bu ülkede darbe günü bayram ilan edilerek yıllarca kutlandı! Yılmaz'dan 27 Mayıs paylaşımı...

Tarihe kara bir leke olarak geçen 27 Mayıs 1960 darbesi 60 yıl önce bugün gerçekleştirildi. Bir çok siyasi ismin tutuklandığı, merhum Başbakan Adnan Menderes ve iki bakanının idam edildiği utanç yıldönümünde Şevki Yılmaz'dan dikkat çeken mesajlar geldi.

DARBE YAPILDI

27 Mayıs 1960 darbe sabah saat 3.15'te piyade birlikleri ve süvari grubu, 3.30'da tanklar hareket etti ve Saat 4.36'da  Albay Alparslan Türkeş tarafından radyoda okunan ilk bildiri ile harekat bütün Türkiye ve dünyaya ilan edildi. yaşananlar sonrası merhum Adnan Menderes ve iki bakanı tutuklanıp idam edildi.

DARBE GÜNÜ RESMİ TATİL İLAN EDİLDİ!

27 Mayıs Hürriyet ve Anayasa Bayramı, 27 Mayıs Darbesi sonucu Millî Birlik Komitesi tarafından Türkiye'de resmî bayram olarak ilan edildi. 3 Nisan 1963 tarihinden 1982 Anayasasının yürürlüğe girmesine kadar yirmi yıla yakın bir süre halkın iradesine el koyarak Başbakan ve bakanların asılmasına sebebiyet veren darbe günü resmi bayram olarak kutlandı.

ŞEVKİ YILMAZ PAYLAŞIMDA BULUNDU

İlahiyatçı-hatip aynı zamanda eski Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, bu ihanet vesikasının yıldönümünde Facebook hesabından konuyla alakalı paylaşımlarda bulundu. Dönemin darbeci isimlerine ve darbe zihniyetine sert eleştirilerde bulunan Yılmaz şu ifadeleri kullandı:

"Başbakanımız Adnan Menderes’i ve iki Bakanını İdam ettikleri 27 Mayıs gününü yıllarca resmi tatil ve Bayram ilan eden melun alçak zihniyete bugün son verildi Elhamdulillah!‬
‪Osmanlı Cihan Devletinin yıkılması için yapılan 31 Mart 1909 İttihad Tarakki çetelerinin 31 Mart 1909 darbesinden,
28 Şubat 1997’e kadar Siyonistler ve Haçlılar adına yapılan tüm kahpe darbelerin intikamını 15 Temmuz 2016’da alan ve silahlı darbelere son veren Miletimizi, Başkomutan Receb Tayyib Erdoğan kardeşimizi ve tüm destekçilerini tebrik ediyoruz!‬
Başbakanımız Şehid Adnan Menderes, Dışişleri Bakanımız Fatin Rüştü Zorlu, Maliye Bakanımız Hasan Polatkan ve cezaevinde zehirletilerek şehid edilen Milli Eğitim Bakanımız Tevfik İleri ile beraber tüm Din ve Vatan şehidlerimize ve Gazilerimize Allah rahmet etsin.Makamları sevenleriyle Cennet olsun. Elfatiha"

Yaptığı başka bir paylaşımda ise Yılmaz "Din ve Vatan Şehidlerimize Allah, rahmet etsin!‬ Makamlarını sevenleriyle Cennet eylesin.‬Vatanımızın ve Milletimizin başı daim varolsun!‬ Ahlaksız,şerefsiz,namussuz hain darbeci Sivil ve Silahlı Eşkiya Kuvvetlerini, tüm destekçilerini ve şakşakçılarını lanetle anıyoruz!‬" ifadelerini kullanarak Şehit edilen Adnan Menderes ve diğer bakanlara rahmet okurken hain darbe gününü resmi tatil ilan ederek yıllarca kutlayan darbecilere ve darbe zihniyetine tepkisini dile getirdi.

Hem konferanslarında hem de katıldığı TV programlarında 27 Mayıs darbesini sık sık eleştiren açıklamalarıyla yakından takip edilen Şevki Yılmaz, 'Milli Diriliş' programında da Habervakti.com Genel Koordinatörü'müz Bülent Deniz'in konuyla alakalı sorularını cevaplamıştı.

İşte o yayının band kaydı:

(HABERVAKTİ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?