banner29

Bu zor günlerde sadece Allah için harcama yapanlara mesaj!

Eğitimci-yazar Mehmet Emin Sofuoğlu, tüm dünyanın felaketi yaşadığı şu günlerde yardımlaşma ve dayanışmanın önemine vurgu yapan bir yazı kaleme aldı.

Gündem 31.03.2020, 14:29
Bu zor günlerde sadece Allah için harcama yapanlara mesaj!

Çin'de başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının ardından dünya ekonomisi kötü günler geçirmeye devam ediyor. Bu ekonomik buhrandan Türkiye'de etkilenirken dayanışma ve yardımlaşmayla bu sürecin açılacağını vurgulayan sitemiz yazarı Mehmet Emin Sofuoğlu, dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

İşte Sofuoğlu'nun söz konusu yazısı:

Bu zor günlerde, şefkatle, merhametle ve karşılığını yalnız Allah'tan dileyerek gizlice hayırlar yapanlar, zora düşenlere yardımlar edenler.. 

Şu anda işssiz kalıp ev kirasını ödeyemeyenlere, kendi imkanı ölçüsünde maddi katkı sunanlar.. 

Dışarıdan durumu iyi görünen ama aslında ekonomik anlamda çok zora düşen ve durumunu hiç kimseye söyleyemeyenlere, pazardan kendine sebze meyve alırken imkanı ölçüsünde alıverenler.. 

İçinde bulunduğumuz süreçten dolayı faturalarını ödeyememiş kimselerin imkanlar ölçüsünde faturasının en az birini ödeyiverenler..

Belediyelerimizden, Sosyal Yardım Vakfımızdan ve İHH gibi teşkilatlarımızdan kömür ve kuru erzak desteği alıp, ama çocuklarına kahvaltılık alamayanlara, peynir, zeytin, reçel, yumurta sucuk gibi kahvaltılık malzemeleri, kendi evine alırken, imkan ölçüsünde bir miktar alıverenler.. 

Kendi evine aldığı temizlik malzemelerinden birer tane de, ihtiyaç sahibi komşu, akraba veya çevresinden kimselere, temizlik malzemeleri alıverenler..

Sadaka veya zekatlarını direk para olarak gönülden, seve seve, Rabbinin rızasını umarak şu an ihtiyaç sahibi olanlara verenler.. 

Devlet başkanımızın "BİZ, BİZE YETERİZ" diyerek başlattığı kampanyaya imkanları ölçüsünde katkı verenler,

İnsanları, hayra katkı için davet edenler, tavsiye edenler..

Allah Azze ve Celle, yaptığınız bu iyilikleri kabul etsin!

Her bir iyiliğinizin karşılığını, on misliyle, yüz misliyle versin!

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?