'Bugün oruç tutabiliyorsak, camilerimiz açıksa Atatürk sayesinde...'

Hürriyet yazarı Dr. Erkan Aydın, bugün insanların oruç tutmasının ve camilerin açık olmasının Mustafa Kemal Atatürk sayesinde olduğunu iddia etti.

'Bugün oruç tutabiliyorsak, camilerimiz açıksa Atatürk sayesinde...'

İşte Hürriyet yazarı Aydın'ın yazısındaki ilgili bölüm:

57 yıllık yaşamında, 24 yıllık çocukluk ve eğitim döneminin ardından, 18 yıl cephede savaşmış, geri kalan 15 yılda da harap olmuş bir vatanın yeniden yapılandırılmasına harcanmış bir ömür... Özgürlüğe inanmış bu yürekli adam Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten başkası değildi. Elbette hiçbir şeyi tek başına yapmadı ama umudunu yitirmiş, darmadağın olmaya yüz tutmuş bir milletin uyanışına, kurtuluşuna ve özgürlüğüne liderlik etti. Bir beşer olarak herkesin eksi ve artıları vardır. Kişinin kazandığı lehine ya aleyhinedir. Allah kıyamet günü herkesi yaptıklarından ve yapması gerekirken yapmadıklarından, konuştuklarından ve konuşması gereken yerde sustuklarından hesaba çekecektir. Herkesin hesabı Allah’a aittir. Ama bugün 82 milyonluk bir alaşım olan Türkiye Cumhuriyeti’nde özgürce oruçlarımızı tutabiliyorsak, camilerimiz açıksa, üzerinde onca tartışma yaptığımız seçimlerimizi bile yapabiliyorsak, bütün bunların Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve ona destek veren bütün Anadolu insanının, aziz Türk milletinin ve ceddimizin sayesinde olduğunu unutmamalıyız.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 19:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 7 ay Önce

Ulan geri zekalı manyak AK parti gelmeden önce Türkiye’de Şehadet kelimesi getireni hapse atıyorlardı başörtüsü zulmü vardı o zaman hangi Cehennemdeydin

SIRADAKİ HABER

banner5