banner29

Bülent Arınç damadı için savcılığın başını mı yedi? O hesaptan sert tepki...

Bülent Arınç'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman'a damadı yüzünden baskı uyguladığını belirten hükümete yakın Üst Akıl Oyunları adlı twitter hesabı olaya sert tepki gösterdi.

Gündem 01.01.2020, 22:13 01.01.2020, 23:46
Bülent Arınç damadı için savcılığın başını mı yedi? O hesaptan sert tepki...

Hükümete yakınlığıyla bilinen Üst Akıl Oyunları adlı twitter hesabı Bülent Arınç'ın FETÖ davalarına bakan savcıya baskı uygulamasını sert bir şekilde eleştirdi.

HÜKÜMETE YAKIN HESAP BÖYLE TEPKİ GÖSTERDİ

Arınç hakkında daha önce Manisa'da 3 savcının başını yediğini belirten Üst Akıl Oyunları adlı hesap, ''Arınç halen mevcut konumunu kullanarak doğrudan ve dolaylı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına baskıya devam ediyor. FETÖ ile kelle koltukta mücadele eden Ankara Cumhuriyet Başsavcımızı, adaletten ayrılmayıp FETÖ ile kararlılıkla mücadele ettiği için yedirirsek yazıklar olsun bize!'' ifadelerini kullandı.

ARINÇ GİBİLERE YEDİRMEYİZ

AK Parti eski milletvekili Mehmet Metinir de Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman'a sahip çıkarak, Bülent Arınç'a tepki gösteren bir tweet atı. Metiner, ''Ankara Cumhuriyet Başsavcısına gözdağı vermek Arınç’ın haddi değildir. Sıfatınızı kötüye kullanıp tehdit ve suçlama diline başvurmanız asla kabul edilemez. Yürekli Başsavcımızı Arınç gibilere yedirmeyiz. Sonuna kadar arkasındayız Başsavcımızın, biline!'' ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

TBMM antetli kağıt kullanan Arınç açıklamasında, "Mahkeme oy birliğiyle beraat kararı verdi. Buna çok kızdınız ve Duruşma savcısına baskı yaparak istinafa götürdünüz. Şimdi de, "İstinafta gerekeni yapacağım. Göreceksiniz karar bozulacak, lamı cimi yok' diyorsunuz. Önyargılı olduğunu belli ediyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman yargıdaki 'FETÖ' davalarıyla ilgili dün dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu. Kocaman, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter'in 'FETÖ'den yargılandığı davada beraat almasına ilişkin, "Ekrem Yeter ile ilgili bizim açımızdan o dosya dolu bir dosyaydı. Karara itiraz ettik" şeklinde konuşmuştu.

Bülent Arınç ise, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman'ın dünkü sözlerine ilişkin bugün bir yanıt verdi.

"Açıklamalarınız her haliyle yanlıştır. Hukuk kurallarına ve etik kurallara aykırıdır" diyen Arınç, "Bunu ve buna benzer açıklamalar sebebiyle kamuoyunda yargıya güven neredeyse yüzde 30'ların altına düştü. Bunu iyileştirmek adına Sayın Adalet Bakanı'nın ve Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun olağanüstü çabalarını saygıyla destekliyorum" sözlerini kaydetti.

“Sayın Başsavcı açıklamalarınız her haliyle yanlıştır. Hukuk kurallarına ve etik kurallara aykırıdır” Arınç, “Siz bu açıklamalarınızla bizlere kötü bir yeni yıl kutlaması yaptınız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
sarıgül 1 yıl önce
bu alçak tam bir fetö cü bu vatan han asla bu milleti de düşünmez
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?