banner29

Bülent Arınç, Rus elçiyi Turgut Özal'a benzetti

Rusya’nın konuk ülke olduğu Ankara Kitap Fuarı'nın açılışında konuşan Bülent Arınç, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov'u merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'a benzetti.

Gündem 19.10.2019, 14:08 19.10.2019, 14:26
Bülent Arınç, Rus elçiyi Turgut Özal'a benzetti

2. Ankara Kitap Fuarı, ATO Congreisum’da kapılarını açtı. Rusya’nın konuk ülke olduğu fuarın açılışına Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurul Üyesi (YİK) Bülent Arınç, Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş ile fuarın uluslararası onur konuğu, yazar İlya Boyaşov ve ulusal onur konuğu, yazar Beşir Ayvazoğlu da katıldı.

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Bülent Arınç da konuşmasında Rus Büyükelçi Yerhov’un, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’a benzediğini ifade etti. Arınç, “Biraz önce Sayın Büyükelçi kürsüye çıkıp konuştuğunda sanki merhum cumhurbaşkanımız Turgut Özal konuşuyor gibi geldi. Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili bir dönem dizisi veya onun hayatını konu alan bir film yapılacak olsa dublör aramaya gerek yok. Sayın Büyükelçimizden daha çok benzeyen bir insan bulmak mümkün değil.” dedi.


Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov

Arınç’ın bu sözleri üzerine Büyükelçi Aleksey Yerhov da gülümsedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?