banner29

Burhanettin Kocamaz aday olamıyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusundaki kriz İyi Parti yerinde Demokrat Parti'den aday gösterilmesiyle çözülmeye çalışılan Burhanettin Kocamaz'ın adaylığı bir kez daha reddedildi. İl Seçim Kurulu, Kocamaz'ın DP'den aday gösterilmesini de kabul etmedi.

Gündem 25.02.2019, 20:03 25.02.2019, 20:06
Burhanettin Kocamaz aday olamıyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın Demokrat Parti'den adaylığıyla ilgili yapılan itirazlar İl Seçim Kurulu'nca kabul edilip, YSK'ya gönderildi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, adaylık başvurusunun geç teslim edildiği gerekçesiyle İYİ Parti'den aday olamamıştı.

Kocamaz, daha sonra Demokrat Parti'nin adayı olarak duyurulmuştu.

BURHANETTİN KOCAMAZ KİMDİR?

Burhanettin Kocamaz 27 Ocak 1955 tarihinde Mersin'in Tarsus ilçesine bağlı Nacarlı'da doğdu, eski Tarsus Belediyesi ve mevcut Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Çukurova Belediyeler Birliği başkanı. 1977 yılında Gazi Üniversitesi'nden mezun olarak kimya öğretmeni olan Kocamaz Hatice Yılmaz ile evli ve 3 çocuk babasıdır.

2014 Türkiye yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden aday olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi başkanı olmuştur. Hala Mersin Büyükşehir Belediyesi başkanı olarak görevini sürdürmektedir. 04 Aralık 2018 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi den istifa ederek İYİ Parti ye geçmiştir. Yerel seçimlerde İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye başkanı olacağı açıklanan Kocamaz listelerin zamanında Yüksek Seçim Kuruluna yetiştirilememesi sebebiyle adaylık başvurusu yapılamadığı açıklandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?