banner29

Çalgüner: FETÖ ile mücadelede ipe un serilmemelidir

Araştırmacı yazar Tahir Çalgüner, ''Siyasi ayak yaklaşık 4 sene önce ortaya çıkarılmalıydı. Siyasi ayağın ortaya çıkarılamaması 4 senedir mücadele yürüten yargımız üzerinde dolaylı da olsa bir siyasi vesayet yaratmamış olması mümkün müdür?'' diye sorarak  gelinen noktada bazı saptamalarda bulundu.

Gündem 10.02.2020, 16:20
Çalgüner: FETÖ ile mücadelede ipe un serilmemelidir

Araştırmacı-yazar Çalgüner, FETÖ'ye karşı verilen mücadelede gelinen noktayla ilgili dikkat çeken ifadelerde bulundu.

Çalgüner, FETÖ ile yapılan mücadeleyi özetleyen bazı saptamalarda bulundu:

* KHK ile idari yöntemle ihraç edilen kaç FETÖ zanlısı hakkında, savcılıklara eş zamanlı suç duyurusunda bulunulmuştur ?

* Üniversitelerde temizlik yapılırken örneğin YÖK Başkanlığı kurumu içinden tek bir personelin ihracının yapılmaması ne anlama geliyor?

* Örgüte üyelik ve iltisaklık kapsamında yargılanan Fetö'cülerin dönemlerinde yaptıkları haksız ve hukuksuz idari işlem ve eylemleri de yargılamalara konu yapılmış mıdır?

KHK İLE İHRAÇ EDİLEN FETÖ'CÜLERİ DEĞİL, FETÖ'NÜN MAĞDUR ETTİKLERİ GÜNDEME GETİRİLMELİ

Çalgüner, kripto FETÖ'cüler ile ilgili bir kriter belirlenmeden ve bu kişiler ile ilgili bir idari önlemler seti alınmadan yapılan mücadele noktasında, toplumun ve kamuoyunun duyarlığının ve tepkisinin arttığı bir dönemde; KHK ile ihraç edilen kişileri toplamda mağdur statüsüne koyan bir anlayış yerine, öncelikle FETÖ'nün bizzat mağduriyetine uğrayan ve müşteki olan kişilerin haklarının iyileştirilmesine yönelik düzenlemelerin yapılması gerektiğini belirtti. FETÖ konusu; bir siyasi partinin, 8 güne sığdırılan bir davası olmaktan çok öte devlet ve milletin ortak bir davası olduğuna da vurgu yaptı.

Yorumlar (2)
Nurettin 1 yıl önce
BRAVO...
Mehmet Said ALTIOK 1 yıl önce
4 sene önce bir sahte 155 ihbarı ihraç edildim. 2019 Kasım ayında FETÖ ilttisakı olmadığımdan bahisle hem soruşturmadan takipsizlik verildi hemde göreve iade edildim. Hiçbir kriterim yok.

Mağdur ve suçsuz tanımınıza giriyormuyum?
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?