banner29

Cami imamından örnek davranış! Veresiye defterini satın alıp yaktı!

Kocaeli’nin Başiskele ilçesindeki bir hayırsever imam, koronavirüs nedeniyle yaşanan zor günlerde özellikle evlerine kapanan vatandaşların rahatlıkla alışveriş yapabilmesi için bakkala olan borçlarını ödeyip, veresiye defterini ateşe attı.

Gündem 09.04.2020, 23:07
Cami imamından örnek davranış! Veresiye defterini satın alıp yaktı!

Başiskele'de görevli olduğu caminin yanındaki bakkal ile görüşerek veresiye defterini satın alan imam, kendisi ve birkaç hayırseverin desteği ile vatandaşların borcunu kapatmış oldu. Bakkaldaki veresiye defterinde kimlerin isminin yazılı olduğunu görmemek için de açıp bakmayan hayırsever imam, boş bir arsada defteri yırtıp tahta kasanın içerisine atarak ateşe verip yaktı.

"BİZ BİZE YETERİZ"

İmam, satın aldığı veresiye defterini yakarken, "Mahalle bakkalı Selim abimizin 20-30 yıllık veresiye defterini hiç içine bakmadan yırtıp yaktık. Burada süreç önemli. Hayırlara vesile olsun. Artık mahallede veresiye defteri yok. Rabbim maddi manevi destek olanlardan razı olsun. Allah’a emanet olun. Biz bize yeteriz." dedi.

"MİKTARI TELAFFUZ ETMEK DOĞRU OLMAZ"

Salgının olduğu dönemde insanlara destek olmak istediklerini ifade eden imam, "Ben ve eşim daha önce birer maaşımızı Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladık. Koronavirüs döneminde insanların en büyük ihtiyacı temel gıda. Borcu yüzünden markete gelmeyen olmasın diye ben ve birkaç arkadaşım böyle bir şey yapmaya karar verdik. Bakkalla bir pazarlık yaptık. Uzun yıllardır biriken borçlar da vardı. Miktarı söylemek doğru olmaz ama yüksek bir oranda ödeme yaptık. Herkesten Allah razı olsun." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?