banner30

banner29

Camilerden 'Çav Bella' çalınmıştı! CHP'li o isme gözaltı şoku!

İzmir'deki cami provokasyonu ile ilgili sıcak bir gelişme yaşandı. Cami hoparlöründen müzik dinletilmesi ile ilgili süren soruşturma kapsamında gözaltına alınan Eski CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir tutuklandı.

Gündem 22.05.2020, 17:27 22.05.2020, 18:02
Camilerden 'Çav Bella' çalınmıştı! CHP'li o isme gözaltı şoku!

İzmir'de, cami hoparlörlerinden müzik yayınına ilişkin sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alınan Eski CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir tutuklandı.

NE OLMUŞTU?

İzmir'de üst üste iki gün boyunca camilerden müzik yayını yapıldı. Camilerin merkezi sistemine sızılırken ilk olarak İtalyanların devrim şarkısı olarak bilinen 'Çav Bella' dinletildi. Tepki çeken olayın ardından İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti, soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir gözaltına alındı.

Camilerdeki tehlikeli provokasyon dün de sürdü. Tepki çeken olayın ardından bu kez de Selda Bağcan şarkısının yayını yapıldı. Camilerin merkezi ezan sistemi yaşananların ardından bir süreliğine durduruldu.ALENEN TAHRİK ETME

İzmir'de cami hoparlörlerinden müzik yayınına ilişkin sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alınan Banu Özdemir, "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçundan tutuklandı.

Banu Özdemir, emniyetteki işlemleri sonrası sevk edildiği adliyede cumhuriyet savcısına verdiği ifadenin ardından tutuklanması talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarıldı.

Banu Özdemir, "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçundan tutuklandı.

Banu Özdemir'in ifadesinde "İzmirlileri zan altında bırakan videolar gördüğü için buna sebep olanların kim olduğunun ortaya çıkarılmasına dikkati çekmek amacıyla paylaşımları yaptığını" söylediği ileri sürüldü.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının, Müftülüğün merkezi ses sistemini sabote ederek bazı camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapanlar ile eylemi övücü ve destekleyici ifadelerle sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunanlar hakkında yürüttüğü soruşturma kapsamında Banu Özdemir. dün gözaltına alınmıştı.

Yorumlar (1)
mehmet zülfü çelik 13 ay önce
İDAM VERİN İDAM BU SATILIK VAHŞİ HAYVANA
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?