banner29

Çamlı, Metin Yüksel'i Meclis'te böyle andı!

AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, TBMM'de bulunduğu basın açıklamasında Şehit Metin Yüksel'i rahmetle andı.

Gündem 24.02.2019, 12:16 24.02.2019, 12:48
Çamlı, Metin Yüksel'i Meclis'te böyle andı!

AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, 23 Şubat 1979'da Fatih Camii'nde Cuma Namazı çıkışında şehit edilen Metin Yüksel'i şehadet yıldönümünde TBMM'de düzenlediği basın açıklamasıyla andı.

METİN YÜKSEL BİR ÜMMET ŞEHİDİDİR

1980 darbesine zeminin hazırlandığı döneme atıfta bulunan Çamlı, ''Emperyalistler adına darbe şartlarının oluşması adına Fatih Camii'nde Cuma Namazı'nı kıldıktan sonra abdestli bir şekilde Metin Yüksel katledildi. Ben kendisine 'millet şehidi' diyorum. Metin Yüksel, Kürt olmasına rağmen asla Kürtçü olmayan bir ümmet şehidiydi. Metin kardeşimiz bir istiklal şehididir, bir iman şehididir, bir sivil şehittir.''dedi.

SAĞCI SOLCU TÜM KARDEŞLERİMİZİ YAD EDİYORUZ

''Sokaklarda ülkesi için mücadele veren sağcı solcu tüm kardeşlerimizi de bu anlamda yad etmek istiyorum'' diyen Çamlı, ''Üst aklı hesaba katamamış ama vatanım milletim daha güçlü olsun diyerek sokaklarda bu mücadeleyi veren sağcı solcu tüm kardeşlerimizi de bu manada anmak istiyorum. Hepsini anmak istiyorum ve kederli ailelere sabır diliyorum. Ne mutlu şehitlerimize...'' dedi.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?