banner30

banner29

Çanakkale destanı 104 yaşında

Türk tarihinin altın sayfalarından, eşsiz kahramanlıkların yaşandığı, vatan ve millet sevgisinin sembolleştiği, ülkenin her köşesinden gelen gençlerin kutsal saydığı değerler için canını feda ederek destan yazdığı Çanakkale zaferi 104 yaşında. Törenler için hazırlıklar tamam.

Gündem 18.03.2019, 09:20
Çanakkale destanı 104 yaşında

Türk tarihinin altın sayfalarından olan, eşsiz kahramanlıkların yaşandığı, Çanakkale Destanı 104 yaşında. Gelibolu Yarımadası’nda bugün yapılacak törenler için hazırlıklar tamamlandı. Bölgede peyzaj düzenlemesi yapıldı ve Şehitler Abidesi’nin çevresine 15 bin kırmızı ve beyaz şakayık dikildi.

Türk tarihinin altın sayfalarından olan, eşsiz kahramanlıkların yaşandığı, vatan ve millet sevgisinin sembolleştiği, ülkenin her köşesinden gelen gençlerin kutsal saydığı değerler için canını feda ederek "Çanakkale geçilmez" destanını yazdığı Gelibolu Yarımadası, eşsiz zaferin 104. yıl dönümünde düzenlenecek törenlere hazır.

15 BİN ŞAKAYIK EKİLDİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Başkanlığı koordinesindeki 210 kişilik ekip, tören öncesi hazırlık çalışmalarını titizlikle yürüttü. Tören alanına 3 bin kişilik portatif tribün, protokol çadırı, ses sistemleri ve iki büyük ekran kuruldu. Bölgede peyzaj düzenlemesi yapılmasının yanı sıra belirlenen kısımlar yeşillendirildi. Şehitler Abidesi çevresine 15 bin kırmızı ve beyaz şakayık dikildi.

GÖZÜMÜZ GİBİ BAKIYORUZ

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, tüm hazırlıkların sona erdiğini ve tören heyecanına girdiklerini söyledi. Törenlere katılacak herkesin Çanakkale ruhunu yeniden hissedeceğini belirten Kaşdemir, şunları kaydetti: "Çanakkale, bizim ortak değerimiz. Bu hassasiyetle buraya gözümüz gibi bakıyoruz. Yoğun katılımla, Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl dönümünü büyük bir onur ve gururla kutlamaya hazırız.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?