banner30

banner29

'Çanakkale'yi Abdülhamit'in feraseti geçilmez yaptı'

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, Abdülhamid Han'ın Selanik'e mahkum edilmesiyle birlikte düşmanın Çanakkale'ye kadar dayandığını vurgulayarak o dönemle ilgili çarpıcı ifadelerde bulundu.

Gündem 20.03.2019, 19:42 20.03.2019, 20:05
'Çanakkale'yi Abdülhamit'in feraseti geçilmez yaptı'

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın gündemi yorumladığı Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te Çanakkale Destanı'nı hazırlayan zemin değerlendirildi. 

İÇERDEKİ HAİNLER OSMANLI'YI YIKTI

Abdülhamid Han'ın hatıratındaki 'Avrupalılar'ın birbirlerine savaş açacak ve onlar birbirini yerken ben Osmanlı'yı ayağa kaldıracaktım. Ama içimizdeki hainler beni Selanik'e sürdü' ifadelerini dile getiren Yılmaz, ''Petrolün bulunduğu Arap coğrafyası bizdeydi. Bunu farkeden düşman Osmanlı'yı içimizdeki hainlerle birlikte yıkmak istedi. İttihat Terakki, Osmanlı'yı dünya savaşına sokarak, cihan devletinin yok olmasına zemin hazırladı.'' açıklamasında bulundu.

ÇANAKKALE'Yİ ABDÜLHAMİT'İN FERASETİ GEÇİLMEZ YAPTI

Çanakkale Cephesi'nin başında bir Alman'ın olduğunu belirten Yılmaz, ''Herkes yatsın kalksın Abdülhamit Han ve amcası Abdülaziz'e dua etsin. Çanakkale'nin gerçek kahramanı Abdülhamit ve amcası Abdülaziz'di... Çanakkale'yi tabyalarla döşetmeseydi Abdülhamit Han, Çanakkale geçilecekti. Hiç Sevr ve Lozan'a ihtiyaç duymadan 500 bin kişilik ordu Anadolu'ya girecekti. Osmanlı padişahlarının güçlendirdiği Çanakkale geçilemedi.'' dedi.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?