'Çare İstanbul değil İslam Sözleşmesi'nde'

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, İstanbul Sözleşmesi'ni eleştirerek İslam Sözleşmesi'ni hayata geçirmemiz gerektiğini vurguladı.

'Çare İstanbul değil İslam Sözleşmesi'nde'

Milli Görüş Hareketi'nin simge isimlerinden Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz, ''Hakkın İnsanlık için tek çaresi “İslam Sözleşmesi'' Hak varken, bizim kıyamete kadar “İstanbul Sözleşmesi''(!) gibi hiçbir batıl sözleşmelere ihtiyacımız asla yoktur!'' ifadelerini kullanarak önemli uyarılarda bulundu.

İşte Yılmaz'ın o yazısı:

"Yoksa onlar, İslam öncesi cahiliye döneminin Hak hukuk tanımayan kanun ve hükümlerini mi Hayata Egemen kılmak istiyorlar? Allah'ın yegâne Rab ve tek ilah olduğu gerçeğinin yok sayıldığı, sadece O'na kul köle olma imkânlarının yok edildiği, Vahyin hayata Hâkimiyet hakkının kaldırıldığı bir hayat tarzı mı istiyorlar? Hâlbuki yürekten inanan bir toplum için, Allah'tan daha iyi kim hüküm verebilir?'' (Maide S. 50 ayet)

Yaratan bilmez mi?”( Mülk S.14)

 “Dikkat edin! Yaratmak ta, (yaşatmakta) ve emretmekte (yönetmekte) sadece Allah’a aittir!

(Araf S.54) İlahi mesajları ve diğer Ayet-i Kerime'ler; yaratılanların, yaratıcımız Allah’a itirazsız ve tam teslimiyetle itaat etmesinin adı olan kulluğun olmazsa olmaz ilk şartı olduğunu açıkça ifade ediyor!

Çocuğuyla genciyle ve İhtiyarıyla Mü'mine kadınlar ve Mü'min erkekler olarak “İslam Sözleşmesi’ni okuyup, Kelime-i Şehadet'le imzalamamız; imanımız gereğidir!

Aslında tüm insanlar bedenen Dünya’ya gönderilmeden evvel Ruhlar aleminde İslam Sözleşmesine Kalu Bela (Evet) dediler!

İmtihan için geldiğimiz bu kısa dünya hayatında Şeytanın tuzaklarına düşen nefisler, Allah’a verdiği sözlerinden cayarak Kapitalizm, Sosyalizm, Kamalizm, Ataizim ve Laisizm gibi uyduruk şeytani tuzaklara uyarak helak oldular! Ve perişan olmaya devam ediyorlar!

Kimileri taştan putları ilahlaştırırken, kimileri de İslam dışı rejimleri putlaştırarak rezil-rüsva oldular!

Ve oluyorlar!

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2019, 01:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 8 ay Önce

Haber başlığını düzeltin lütfen.

Ihsan
Ihsan - 8 ay Önce

aynen .....

SIRADAKİ HABER

banner5